VIDEOLAJM/ Mijëra qytetarë nga Kosova drejtohen drejt plazheve të Shqipërisë, rradhë e gjatë automjetesh në Lezhë-Milot, kaos nga trafiku në Vlorë

LEZHË-E diela e parë e muajit gusht, ka sjellë trafik të renduar ne superstradën Lezhe-Milot por edhe në Vlorë.

Që nga orët e para të mëngjesit të sotëm fluksi i madh i automjeteve të ardhur kryesisht nga Kosova për të kaluar fundjavën në plazhet e vendit, ka krijuar bllokim të qarkullimit.

Siç shihet edhe nga pamjet është krijuar radhë automjetesh disa kilometra. Përgjatë gjithë këtyre ditëve është raportuar për trafik, por sot situata është edhe me kaotike në Vlorë për shkak të fluksit të madh të turistëve. Të gjitha rrugët e qytetit në Vlorë, bulevardi apo edhe dytësoret janë të pakalueshme.

1627804305_lezhe.jpg

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 10:30
Fluks i madh turistësh, trafiku i rënduar krijon kaos në Vlorë

Dita e parë e gushtit ka shkaktuar trafik në Vlorë. Përgjatë gjithë këtyre ditëve është raportuar për trafik, por sot situata është edhe me kaotike për shkak të fluksit të madh të turistëve. Të gjitha rrugët e qytetit, bulevardi apo dytësoret janë të pakalueshme. Kjo situatë vjen edhe për shkak të fluksit të turistëve që zgjedhin ta kalojnë fundjavën në Vlorë.

K.T.//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Iris: 02/08/2021 01:08

    E imagjinoni nje ambulance qe eshte ne nje situate urgjence ,te mund te caje aty? Jam kurioze a ka ne autostradat shqiptare /fast lane/ ?

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Fullkrug nderon 'Panzerat' në limte, Gjermania barazon 1-1 me Zvicrën dhe del e para në Grupin A! Skoci 0-1 Hungari, trishtohet Shqipëria

Euro 2024/ Fullkrug nderon 'Panzerat' në limte, Gjermania barazon 1-1 me Zvicrën dhe del e para në Grupin A! Skoci 0-1 Hungari, trishtohet Shqipëria