VIDEOLAJM/ Absurditeti i militantit të PD-së, bllokon rrugën duke bërë skena drifti në rrethrrotullim! Rama ironizon: Si me gjëmu bishtin tat

Euforia e militantëve të PD për të krijuar skena, bllokuar rrugë dhe krijuar zhurmë e rrëmujë kudo që shkojnë, duket se është adrenalina e vetme e tyre për të treguar se janë të angazhuar maksimalisht për 25 prillin. Premtimet elektorale të Lulzim Bashës nuk janë "karburant energjie" për ta për të treguar një sjellje qytetari dhe prej europiani ashtu siç predikon vazhdimisht kryedemokrati, por duket se shembullin e marrin nga thirrje e gabuara të eksponentëve të PD, një prej të cilave ishte dhe ajo e  sotmja ajo e Xhelal Mziut edhe pse më pas, me urdhër nga Tirana, u detyra të kërkojë ndjesë.

Po sot një tjetër video qarkullon në rrjetet sociale, ku militantët e PD-së me makinat e tyre kanë bllokuar rrugën për qytetarët dhe bëjnë drift duke xhiruar gomat rreth një rrethrrotullimi. Militanti i PD me euforinë  e tij absurde djeg gomat e makinës duke bllokuar rrugën për disa minuta.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 19:08
Militanti i PD-së djeg gomat duke xhiruar makinën në rrethrrotullim, Rama ironizon: Si me gjëmu bishtin tat

Kryeministri Edi Rama ka publikuar foton e militantit të PD, i cili xhiron gomat në një rrethrrotullim duke bllokuar rrugën. Kjo video është ironizuar nga kryeministri Edi Rama, i cili shkruan se kjo pamje i kujton shprehjen tironse "me gjëmu bishtit tat".

"Votoje votoje, votoje rrotullimin rreth vetes ose "me i gjëmu bishtit tat", siç thoshin çunat e Tironës dikur...", shkruan Rama.

 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • robi: 23/04/2021 18:11

  Po kapeni kete horr dhe hiqjani patenten per nja 5 vjet dhe rraseni nja 2 vjet ne burg per rrezikim jete te qytetareve.

  Përgjigju
 • fteri: 23/04/2021 17:33

  Letër hapur ambasadores e SHBA -së në shqipëri z. Kim ! Arrestoni mbretin e krimit S.Berisha .L.Basha.Ilir Meta dhe naziskinin e fundit të gestapos hitlerit -G.Bardhin ! Krimi e skllavria në shqipëri jan frut i kapitalizmit aktual antinjerzore të shfrytëzimit njeriut deri në palcë ,sepse 30 vjet ,zbaton politikën e anarkisë nga SHBA-,BE-së ,bërtet për ligjin dhe fal e thyen ligjin ,vrasin njerëz ,djegin vendin për të shkatrruar rendin e qetësinë në dhe as ferra nuk u hynë më këmbë.,as Sali Berishës ,As Ilir Metës dhe as Luçiano Boçit që rrafi me grushta biznesmenin dhe as mercenarve të grupeve të vrasësve të ngritur nga L.Basha,GAZMEN ZIUN që vrau qytetarin kot së koti në rrugë në Elbasan me gangësterët e inkriminuar tropojanë që ndalojnë e vrasin qytetarin shqiptar sikur ajo të jetë polici Fashiste e Hitlerit . Jemi në kushtet “HISTORIKE” të VERBUAR kur vetë presidenti i shqipërië ILIR META bëhet ARMIKU I PARË i LIGJIT ,KANUNIT DHE KUSHTETUTËS SHQIPËRISË,merr të gjitha liritë e popullit nëpër këmbë me prerje duarësh , rrëmbim cfurqesh e kazmash në zgjedhje të 25 prillit ! KUSHTETUTA E SHQIPËRISË NUK EKZISTON ! , Ai bë thirrje me 25 prillë 2021 rrëmbeni cfurqe dhe kazma, goditni e vrani kundërshtarët . Ka të ngjarë që është vetë presidenti i Shqipërisë ,ai që i ka vënë kazmën i pari kushtetutës e ligjit . Ky mosndëshkim 30 vjeçar shënon rënjen e racës shqiptarve në një luftë përmitive në mes tyre ,me cfurqe e shkopij si paellazgët ,duket më tepër një anarki lakmije në shekullin e 21 -luftë për ruajtje të pasurië vjedhur ,kjo shënon renje ,dhune degradimi moral i shqiptarve rrumpallë si në vitet e mbrapshta të luftës 1997-dhe grushtit shtetit nga Sali Berisha të 98 ! .Ngritja e policisë SEKRETE ,paralele NGA Sali Berisha dhe L.Basha DHE ILIR META NJË KRIM I RËNDË SHTEROR QË DO NDËSHKIM . Këto jan kontigjent kriminalë , oficer të liruar BASHIBOZUK PËR TË SHTYPUR VRARË policinë e shtetit ,Gazmend Bardhi ,me bashibozuk të krimit ,paramilitar të PD-së e LSI ,lau vendin në gjak në prag zgjedhjesh, për të terrorizuar kundërshtarët dhe zgjedhësit në votime të 25 prillit panik në gjithë shqipërinë. Paramilitarët gjakëkalbur të paisur me armë dhe makina të reja mbjellin gjak 30 vjet ,vrasin njerëz me gjak duan pushtitn !…vran Doktor -Xhuvanin, nipin e Aleksëndër Xhuvanit patëriotit të madhë Shqiptarë të Elbasanit ,këta jen tiranë.. Sali Berisha dhe PD-ja 30 vjet është la me gjak njeriu ,kan rekrutuar ishë kuadro të degraduar të përjashtuar nga puna për disiplinë të dobët vjedhje ,vrasje e krime të ndryshme ,shumica besnik i familjes krimi besnik të S.B,I.Meta nga tropoja e Skrapari , tregon se Amerika nuk i ka kushtuar vemendje rendit e qetësisë në shqipëri,gjë e cila mund të çojë shpejtë në humbjen e besimit të plotë te demokracia amerikane dhe europiane. e cila deri tani mbetet vetëm një vorbull propogandistike ku jan përfshirë diplomat nga Amerika dhe BE-ja ,+me pushtetarët peshqit e mëdhej vendas që nuk i kap “rrjeta” !….Kjo që ndodhi në Elbasan është një katastrofë do të ketë pasoja të rënda TERRORISTE PO NUK E NDËSHKUAM RËNDË DHE PO FLETËM GJUMË ! . Po të ballafaqohemi me të vërtetën 30 vjet mbetet e demokraci fallso .dhe shqiptarët të mashtruar vazhdojnë akoma të duartrokasin aleatët amerikën -europian !?,

  Përgjigju
 • Posht trogloditët: 23/04/2021 17:28

  Hajde robt në P... nuk bëhet shpellari njeri or joo.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Veriu i Kosovës, a duhet që Kurti të pranojë kërkesat e SHBA-BE?×

Lajmi i fundit

A janë ende miq? Luizi zbulon nëse e ka takuar Efin pas përfundimit të BBV

A janë ende miq? Luizi zbulon nëse e ka takuar Efin pas përfundimit të BBV