VIDEO-LAJM/ Po kryente lutje për Ramazan, macja kërcen mbi Imamin në Algjeri, pamjet bëhen virale

Një mace ka kërcyer mbi trupin e një imami gjatë kohës që ai po kryente lutjet e se quajturës falja e teravive në këtë muaj Ramazani në Algjeri.

Video shfaqet në të gjithë rrjetet dhe mediat ndërkombëtare teksa gjatë transmetimit të drejtpërdrejtë të lutjes, macja u ngjit duke u mbajtur në rrobat e Imamit dhe hipën mbi shpatullat e tij sikurse shihet edhe në këto pamje.

Incidenti nuk e prish faljen e namazit të Imamit i cili vijon qetësisht lutjen e tij.

 

M.Q./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush ka mbajtur qëndrimin më të saktë rreth situatës në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Nga gjiri në mëlçi, 5 vjet në betejë me kancerin, 74-vjeçarja e pamposhtur nga Kukësi rrëfehet për Report Tv: Qeveria të mbështesë pensionistët e sëmurë

Nga gjiri në mëlçi, 5 vjet në betejë me kancerin, 74-vjeçarja e pamposhtur nga Kukësi rrëfehet për Report Tv: Qeveria të mbështesë pensionistët e sëmurë