VIDEO/Tërmeti plasarit tavanin, Kuvendi: S'ka dëme, puna e komisioneve do vijojë normalisht

Jo vetëm frikë dhe panik mes deputetëve, por tërmeti i fuqishëm që goditi vendin këtë të mërkurë, ka shkaktuar edhe plasaritjen e tavanit në sallën e Komisionit Parlamentar të Ekonomisë, në ambientet e Kryesisë së Kuvendit. Muret te kryesia e kuvendit sot pas termetit

Në disa portale u raportua për dëme të mëdha, por zyra e shtypit të Kuvendit sqaron se nuk ka asnjë dëm të kësaj natyre dhe se komisionet parlamentare do vijojnë punën normalisht. 

Si pasojë e tronditjes së fortë, janë shkaktuar dëme të mëdha në ambientet e Kryesisë së Kuvendit. Ju bëjmë me dije se, pas verifikimeve të kryera në ambientet e Kryesisë së Kuvendit dhe të sallës së seancës plenare, ju informojmë se nuk ka pasur asnjë dëmtim nga lëkundjet e tërmetit.

Puna në Komisionet Parlamentare vijon sipas agjendës së rendit të ditës. Faleminderit. 

Zyra e shtypit e Kuvendit

 

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Ylli Pata: 'Gërdeci', çfarë mund të sjellë gara e dëshmitarëve 'VIP'

Ylli Pata: 'Gërdeci', çfarë mund të sjellë gara e dëshmitarëve 'VIP'