‘Vishet’ me ngjyra, tortë dhe qirinj, sot ‘google’ feston 23-vjetorin

Pamja që ka marrë sot "google"

Nëse sot keni hapur “google”, tashmë e dini që feston 23-vjetorin!

Për “atë” që di gjithçka, google-in, pamja e motorit të kërkimit ndryshoi totalisht pamjen për këtë ditë speciale të ditëlindjes.

Ndërsa fondacioni i Google filloi në vitin 1997, ai u krijua zyrtarisht si një kompani më 27 shtator 1998. Bashkë-themeluar nga Sergey Brin dhe Larry Page, Google është sot motori i kërkimit më i përdorur në nivel global.

CEO i saj aktual është Sundar Pichai, i cili pasoi Page në 24 tetor 2015.

“Google” edhe 100!

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rishfaqen nostalgjikët e diktatorit, a duhet bërë dekomunistizimi i shoqërisë shqiptare?×

Lajmi i fundit

John

Përhapja e variantit 'Omicron' të COVID, OBSH thirrje: Personat me probleme shëndetësore dhe ata mbi 60 vjeç të shmangin udhëtimet