Formula 1/ Vjen fitorja e 4 sezonale, Vertsappen ‘fluturon’ edhe në Kinë! Zhgënjejnë pilotët e Ferrarit

Formula 1/ Vjen fitorja e 4 sezonale, Vertsappen ‘fluturon’ edhe në Kinë! Zhgënjejnë pilotët e Ferrarit

Gara e Çmimit të Madh të Kinës

Max Vertsappen, piloti holandez i Red Bull, rezultoi i pakapshëm edhe në Çmimin e Madh të Kinës këtë të dielë. Kampioni në fuqi preu i pari vijën e finishit, duke koleksionuar fitoren e katërt për këtë sezon të garat me makina.

Në vendin e dytë u rendit britaniku i MekLaren, Lando Norris, i cili bëri një paraqitje të mirë në pistë, ndërsa podiumin e plotësoi Sergio Perez, piloti tjetër i Red Bull. Vetëm vendi i katërt dhe i pestë për makinat Ferrari të LeClerc dhe Sainz, të cilët edhe këtë rezultat e arritën falë futjes në dy raste të makinës së sigurisë në pistë. Me suksesin e Kinës Vertsappen fillon të shkëputet ndjeshëm nga ndjekësit e tij, më i afërti Sergio Perez po i skuderisë së tij.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet miratuar rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS?×

Lajmi i fundit

Mitsotakis vijon turin e takimeve për zgjedhjet europarlamentare, në Artë shoqërohet nga djali i Fredi Belerit

Mitsotakis vijon turin e takimeve për zgjedhjet europarlamentare, në Artë shoqërohet nga djali i Fredi Belerit