Vlora pret turistët e parë, qytetarët bëjnë plazh me distancë (VIDEO)

Hapja e plazheve ka risjellë pushuesit në Vlorë, por numri i vogël i tyre ende nuk e jep ndjesinë se sezoni veror ka nisur! COVID ka prekur edhe qytetin që në këtë periudhë duhej të gumëzhinte nga turistët.

Çadrat e vendosura në distancë në plazhin publik tregojnë se kujdesi nuk mungon. Veç vlonjatëve, në bregdetin e Vlorës nuk mungojnë as qytetarët nga rrethet, por dhe ata të huaj.

"Jo nuk e kemi fare frikën e virusit. Virusi ka rrugën e vet ne kemi rrugën tonë.  Rruga jonë përballë virusit është ha mirë. Çfarë do më shumë se deti dhe ajri i pastër, nuk ka virus që qëndron", tha një plazhiste.

"Këtu është rehat, nuk ka shumë raste, vetëm evitojmë që mos të afrohemi shumë me njerëz që nuk i njohim, edhe vijmë këtu që të kënaqemi sa më shumë me detin", tha një tjetër.

Dyndja e personave në jug për plazh ka bërë që pasditen e së dielës të ketë një trafik të rënduar në aksion Orikum -Vlorë, ku makinat kanë krijuar në radhë kilometrike.

I.K.//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rishfaqen nostalgjikët e diktatorit, a duhet bërë dekomunistizimi i shoqërisë shqiptare?×

Lajmi i fundit

John

Rep-pop/ Muzikë, sfida dhe kërcim! Çfarë kanë postuar Vip-at në Tik Tok? (video)