Vlorë/ Pas 3 ditësh e humbur, gjendet në Fushë Krujë 15-vjeçarja! Babai: Vajzën ma mbanin me forcë! Ja shtëpia e braktisur ku u gjet

VLORË- Pas 3 ditësh e humbur, është gjendur në Fushë- Krujë, 15-vjeçarja Ergita Liço. Report Tv mëson se vajza po kthehet në shtëpi së bashku me babanë e saj, Miklovan Liço. Kërkimet për të kishin zhvilluar edhe në qytetin e Beratit, por u ndalën pasi vajza u gjet mbrëmjen e kësaj të shtune.

Kontaktuar nga Report Tv, babai i vajzës ka hedhur dyshime se persona të paidentifikuar e kanë mbajtur vajzën me forcë.

"Vajzën ma mbanin në një shtëpi të vjetër, të braktisur nuk e linin të dilte jashtë. Nuk e di kush janë personat apo qëllimet", rrëfen babai.

Banesa Fushë Krujë ku u gjet 15-vjeçarja Ergita Liço

Denoncimi është bërë nga babai i saj, Miklovani. Ata kishin humbur kontaktet me vajzën rreth orës 23:30 të mbrëmjes. Vëllai i vajzës e kishte parë të motrën fillimisht në një lokal të qytetit të Vlorës dhe i ka kërkuar të shkojë në shtëpi, por ajo nuk kishte pranuar ndërkohë kamerat e sigurisë në Lushnje e kishin filmuar në një hotel.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 21:41
E humbur prej 3 ditësh në Vlorë, 15-vjeçarja gjendet në Fushë-Krujë! Ja shtëpia e braktisur ku u gjet

1596915754_1596883496ergita.jpg

Pas 3 ditësh e humbur, është gjetur në Fushë- Krujë 15-vjeçarja Ergita Liço. Babai i saj Miklovani tregon për Report Tv se vajza është gjetur në një shtëpi të braktisur. 

"Vajzën ma mbanin në një shtëpi të vjetër, të braktisur nuk e linin të dilte jashtë. Nuk e di kush janë personat apo qëllimet", rrëfen babai.

/B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Ilo: 09/08/2020 16:48

  Nuk ka mbetur noj tonelate kimikatesh ne ndonje magazine ta cojne ne fush kruje e nikel dhe te ju a besh si ne Bejrut, sa rrace e poshter paskan qene.

  Përgjigju
 • Gjynah: 09/08/2020 08:40

  Keq me vjen per ket prind po bej kujdes me ket vajz se do e humbesh , duket se ka zgjedh rrug tjeter . Edhe mos e le me tel ne dor e as mos e le me ato thonj 1cm te gjat vajzen 14 vjece

  Përgjigju
 • Ladi: 09/08/2020 08:35

  Keq e ke punen me ket vajz e ka nda mendjen me ik ske ca i ben

  Përgjigju
 • Iris: 09/08/2020 01:58

  Babush,kontrrolloja celularin dhe kompjuterin vajzes ose jepja policies ta kontrrolloje,pastaj mere ne pyetje vajzen alla-shqiptarce dhe e merr vesh me ke ishte e c'plane kishin!

  Përgjigju
 • vjeshta: 08/08/2020 22:59

  Magjypë!

  Përgjigju
  • Hasoni: 09/08/2020 16:22

   Pse ata nuk jane njerez me te drejta te barabarta?

  • Era: 09/08/2020 12:56

   Nese nuk ke asgje te zgjuar per te thene mos bej koment fare.

 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Mendim ndryshe brenda PD-së së non gratës, apo parti e re?! Vula te Berisha ndan edhe më shumë demokratët

Mendim ndryshe brenda PD-së së non gratës, apo parti e re?! Vula te Berisha ndan edhe më shumë demokratët