Vlorë, aksident me vdekje në vijat e
bardha, vetëdorëzohet shoferi 19 vjec

Vlorë, aksident me vdekje në vijat e<br />bardha, vetëdorëzohet shoferi 19 vjec
VLORË - Mos respektimi i rregullave të qarkullimit rrugor ka shënuar një aksident tragjik në Vlorë ku humbi jetën një këmbësor 60-vjeçar. Shyqyri Leli ishte duke lëvizur në vijat e bardha të këmbësorëve për të kaluar në krahun tjetër të rrugës, kur është përplasur nga një makinë që drejtohej nga 19-vjeçari Redon Poçaj.
 
Përplasja ka qenë e fortë, aq sa 60-vjeçari ka përfunduar rreth 50 metra larg vizave të bardha në mes të rrugës Transballkanike. Kjo tregon se shoferi i ri, i cili ka marrë lejen e drejtimit maksimumi prej 1 viti (pasi 18 vjeç është mosha e lejuar për patentë) jo vetëm që nuk ka ndaluar për të kaluar këmbësori në vijat e bardha, por ka qenë me një shpejtësi tej normave të lejuara të qarkullimit për në qytet.

Deshmitaret thone se ambulancës së Spitalit të Vlorës i janë dashur rreth 20 minuta për të ardhur në vendin e aksidentit...ku e vetmja gjë që kishte mbetur ishte vetëm mbulimi i trupit të pajetë të këmbësorit, pasi 60-vjeçari gjeti vdekjen e menjëhershme nga përplasja e fuqishme. Të afërm të viktimës të cilët mbërritën menjëherë, por edhe qytetarë të rastësishëm në këtë pjesë të qytetit të Vlorës kanë parë për minuta të tëra trupin e gjakosur të të ndjerit në mes të rrugës. Por drejtoresha e Spitalit Rajonal te Vlores Bruna Mersini thote se njoftimi per aksidentin ka ardhur permes nje telefonate nga nje qytetar ne oren 12:55 dhe se sipas saj ambulanca ka qene e para qe ka mberritur, para policise dhe gazetareve.

aksident vlore

Kepucet e kembesorit ne vijat e bardha dhe trupi i pajete ne mes te rruges i spostuar rreth 50 metra

aksident vlore

aksident vlore
 
Por jo vetëm kaq. Pas përplasjes tragjike 19-vjeçari është larguar pa ndaluar për t'i dhënë ndihmën e parë kembesorit te aksidentuar. I riu Poçaj ka reflektuar më tej dhe është vetëdorëzuar në policinë e qytetit bregdetar. Makina të cilën ai drejtonte është një Ford Focus me targa AA 452 GS.

Redaksia Online
(Gre.M/Shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

U pikas nga autoritetet britanike si mbikqyrësi i fermave të kanabisit, arrestohet shqiptari! Manovra epike për t'i shpëtuar policisë (FOTO)

U pikas nga autoritetet britanike si mbikqyrësi i fermave të kanabisit, arrestohet shqiptari! Manovra epike për t'i shpëtuar policisë (FOTO)