Dështon sërish atentati kundër djalit të biznesmenit vlonjat, pinte kafe në zonën ku qëndronte Harizaj (VIDEO)

Inez Hajrulla, një person që konsiderohet nga policia e Vlorës si kontigjent kriminal dhe që nga nëntori 2017 jeton invalid pasi njëra këmbë, i është këputur gjatë një atentati me tritol në makinë, i ka shpëtuar serish një atentati të planifikuar kundër tij këtë të premten rreth orës 11:00 në Vlorë. Hajrulla po qëndronte në në një kafene në kompleksin “Oslo” në zonën e Lungomares, në shoqërinë e dy personave të tjerë, kur papritur nga dy makina janë lëshuar breshëri automatiku.

Qitësit me sa duket kanë qenë amatorë, pasi asnjë nga plumbat nuk ka kapur objektivin, por është plagosur krejt rastësisht një punonjës i bashkisë së Vlorës i quajtur Dajko Cenodemaj, 58 vjeç, i cili po pinte kafe me tre miq të tij. Ai ndodhet jashtë rrezikut për jetën, ndërkohë vetë Hajrulla nuk ka pësuar asnjë lëndim. Autorët janë larguar duke i djegur dy makinat në zonës e Babicës, njëra prej të cilëve Land Rover, që nga hetimet rezultoi të ishte me targa të vjedhura ku dhe janë sekuestruar dy automatikë të djegur.

27-vjeçari Hajrulla, djalë i biznesmenit vlonjat, Robert Hajrulla, njihet si person me rrezikshmëri në Vlorë, ndërkohë lokali dhe zona ku qëndronte ai, konsiderohet nga policia si zona bazë e grupit të Edison Harizaj, i vrarë në nëntor 2018 në një atentat në Durrës.  Bizneset në këtë zonë kryesisht janë të pajisur me kamera sigurie dhe pritet të shihet nëse në filmime do të jenë pikasur autorët e kësaj ngjarje.

Policia, e cila ngriti postblloqe, kreu kontrolle për kapjen e autorëve në kodrat e Babicës dhe të Bunavisë dhe në fshatrat rreth Vlorës, ku dyshohet se autoret morën drejtim, ndërsa dyshohet të kenë qenë tre persona të përfshirë.

Ngjarja ka ngjallur panik edhe tek personat në lokal, të cilët në momentin e breshërisë janë ulur poshtë tavolinave ose janë futur me shpejtësi brenda. /SKEDA e Hajrullës

Makina Land Rover e gjetur e djegur në Babicë

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 13:57
Flet i plagosuri në Vlorë: Po pija kafe me shokët. Menduam se ishin fishekzjarrë, por po qëllohej me breshëri automatiku (VIDEO)

Personi që mbeti i plagosur me plumb në këmbë në momentin që nga dy makina qëllohej me breshëri automatiku, është Dajko Cenodemaj, një burrë që po pinte kafe me shokët në një lokal pranë përplasjes së armatosur. 58-vjeçari, i cili është punonjës i Bashkisë së Vlorës, ka marrë mjekim në spital dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Në një prononcim për gazetarët ai tregon atë se çfarë pa me sytë e tij. 

"Po pija kafe me tre shokë. Dëgjuam të shtënat përballë nesh. Ne thamë se ishin fishekzjarrë, kur e pamë që ishin armë, qëlloheshin nga të dyja krahët. Edhe nga fuoristrada, edhe ata të tjerët, pastaj po vinin edhe në këmbë disa djem. U futëm të gjithë brenda. Kur u futëm brenda pash gjakun që po më rridhte nga këmbët, aty shoh që kisha marrë plumb në këmbë. Më mori një shokë me makinë me solli në spital", shprehet Dajko Cenodemaj.

G.M./B.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të nisë hetimet SPAK për të shpallurit non grata nga SHBA?

Komento

Komente

 • Barba: 05/06/2019 04:12

  Cudira

  Përgjigju
 • Tony fier: 05/06/2019 00:26

  Ore pse zieni ne komente dhe mos zbuloni shum gjera ketu se ka spiuna more ca beni aman more se cunat qe jan cuna nuk flas keshu ketu komente heshtni se ai qe vritet ka bdre nji faj se keshu kan dal shum sot qe bejn gola dhe mos jepni informacione respekte

  Përgjigju
 • Labi: 14/05/2019 12:18

  O hallexhiun do t q komplet fisin Me list shpie dhe miun e shpis ..ți je legen o p..rr pesh.po ca merem dhe une ketu thuaj Me Me ropq ..po ți meqe je trim Thuaj kush je e ska Gje Le T Dal une te Njerzit humbur ți thuam vetem nje pseudonim kush je ise thuaj jam Nje miku filani se t Gjej vet une pasaj ..

  Përgjigju
 • hallexhiu: 13/05/2019 07:26

  Labi mos i zer robt e mi ne goj se do te fus silenciatorin ne byth.. fola per djemt e lumit qe kan qen gangstera jo per pidha si ty,dhe un lab jam por te gjith e din qe si ata ska me.. tani kan ngel gangstera me tuta plazhi si puna jote qe kerkon takime per komenta interneti,as qe e ke iden me ke po flet dhe kerkon takim pastaj del ne kerim tek njerz te humbur kar me zile.. fieri shum interesoesh ti vlla eee ktu e gjete te besh hetime ahahhaa

  Përgjigju
 • hallexhiu: 12/05/2019 16:31

  https://youtu.be/NhPBU3nN1Tw

  Përgjigju
  • Fier: 13/05/2019 00:51

   Kush jane pra kto te lumit te vlores qe komandojne ne vlore?

 • Labi: 12/05/2019 13:24

  E kam per kete hallexhiun ..o miku ato ropt e shpis si i ke fisin si è ke se paska mar mundimin e paska shkruajt nj liber ketu ..n radhe ti t ha k me kallash e nuk ben dot krqe je si pune atyre zagrve t vlores q lejn shum e nuk kafshojn e ikin me vrap..mos shaj ketu neper komete more kur se ti nuk i njef njerzit ..97 ka mar disa djem trima Po jan dhe disa vlora ka vetem kur e kam per vlonjat ska djam trima . Ka kur si puna jote ..ore une jam na lumi lart meqe jemi ne djema patatinash thuaj kush je e keshtu ta maresh vesh sa patatinash jemi .legeni vogel ..

  Përgjigju
 • hallexhiu: 12/05/2019 11:13

  e di si esh puna , ta dini te gjith se te gjith keta qe po vriten jan disa varikarista qe se kan shokun.. ju mendoni se keta jan trima jo nuk jan kta jan llumi i vlores, ca jan ca emra ktu si gjasme njerz te fort per dit i shoh sjan ashtu sic kan namin, jan njerz normal si gjith te tjeret.. trima vetem lumi vlores ka pas po ata i mori 97 , kta qe kan ngel tani jan buk shkelur dhe te pa bes dmth thjesht insekte.. ta dini se keta vriten mes shokesh me njeri tjerin dmth han e pin bashk e pastaj bejn naj pun ja fusin njeri tjetrit e pastaj vrasin njeri tjetrin, ka djem ne vlore qe ktyre ua qi motren ngoj tgjithve.. dhe ti me emrin arben lici ca do te thuash me emrin e tij, e njoh sh mir nga afer esht njeri puntor nuk esht batmani plumbi i shpon te gjith tej per tej, pse nxirni emra ktu kot pa lidhje vlora ska me gangstera vdiqen ne 97 keta jan nje tuf pederastash sjan gangstera.. e sa per djemt e lumit nuk ka me edhe ata i mori 97 ata djem te lumit qe jan sot jan djem patatinash.. mos e zgjasni me u qifsha robt me cipura e me lica e me kazana mbeturinash se na keni ca trapin.. do dal nanj si puna ime qe snjihem fare e do tu qi listen e dasmes do tu bej kryqin me kallash ne krahror muter te vegjel..

  Përgjigju
  • Fier: 12/05/2019 14:14

   Po kush janë këta te lumit të Vlorës o hallexhiu? Kaq të fortë kan qenë këta?

 • Emiljano shsnbsnshshhshshshshhssh: 12/05/2019 10:23

  Ore kurvani qe u bet me keq se grat ky ai ky . Shikoni grat tuaja ca bejn lerni njerzit

  Përgjigju
 • Labi: 12/05/2019 04:27

  O fieri jan fise bashk dhe shok per koke nuk ti them dote me emra Po vlora i njef mire

  Përgjigju
  • Fieri: 12/05/2019 14:15

   Po kush janë pra? Pse ke kaq frikë se pa. Emër je. Kush janë këta qe bëjnë ligjin në Vlorë?

 • Labi: 11/05/2019 20:59

  O njerez kurjoz doni t dimi kush jan t fortet e vlores..jan djemt e lumit t vlores nuk Po ju them me emra Po kush i njeh fshatrat e lumit e kush esht na vlora e di mir ..esht edhe robi trim Po nuk plikset me ta respektohen n distanz..faqe diekuri q fdiq pse nuk kishte byth ti vinte n qaf diemve t lumit se e dinte mir q ata e shduknin ose munt tu ket ren n qaf dhe ata e shduken kete se di t sakt ..nejse t jemi mire o komentus

  Përgjigju
  • [email protected]: 13/05/2019 17:38

   Ty fieri te ngelen camet ne goje. Na hape karin servil muti, tere prej mishi jan

  • Fier2: 12/05/2019 06:21

   Kush na qenkan kta fshatare po cne ju po sa ishte gjall didi thoshit ter ju vlonjatet jam çam jam çam apo sa qe gjall shpetim muka me vllezer ca na tregoni pralla me mbret edhe sot cipuri po i jep provat pse robin kush e qelloi qe ja bente shtrir ne tok obobo ca qe kjo dhe e falen se kish djalin po ku do vente

  • Fier: 12/05/2019 00:04

   O labi kush jane djemt e lumit te vlores. Kush jane keta, aq te fuqishem jane. Jane fis i madh apo jane grup si camet ?

 • Labi: 11/05/2019 20:48

  Bravo arben lici ke then fiale t vertet ..indi vlora djem trima lumi vlores ka tradita..keta lepurash shikojn filma e bejn shurem emitojn ata q i bejn vepra para ça kohe q vran ata dy e iken dogjen makinen ..dononin t vrisnin dajon edisonit Po ai sepati diten aty se ata e ben tamem.nejse keta jan cerra keta pardije..

  Përgjigju
 • Arben lici 1: 11/05/2019 15:25

  Na can .... keta lepurushat vlora e di kush eshte burr keta jan te gjith spiuna legena qellojn ajrr kur makina kish ik trimat e ...... nejse lumi i vlores ka tradita dhe burra trima nga kota e lart gjithmon

  Përgjigju
  • Kuriozitete: 11/05/2019 17:35

   Pse kush është më i forti i Vlorës? Nk janë këta dy grupet apo ka dhe te tjerë?

 • Ismail qemali: 11/05/2019 09:59

  Eshte dhjere kudo edhe Veriu ska me burrni dhe bes!nuk ka me rregulla po vrasin kedo e kudo!!!po je them vetem kaq Ah Enver ti ja paske dit ktij populli!!!liria nuk funksion te ne!!shqiptari respekton vetem forzen e friken!!sa jane vrare kto 30 vjet nuk jane vrare ne luften e 2 boterore

  Përgjigju
 • Sikur te dija do thoja: 11/05/2019 00:48

  Ne nje kohe qe eshte normale te kercenohet jeta dhe prona e njeriut ne mes te dites, qe policise se vlores i kalojn dy makina para syve pasi kan ber qitje dhe nuk i ndalon,qe dhe nje gay sipuna Fredit flet sikur vrasjet jan fenomen qe s kan ndodh kund tjeter ne shqiperi/bote e vetmja gje jasht "NORMALES" eshte te pyesim "ç'kerkonte punonjesi bashkise ne kafene ne orar te punes"?

  Përgjigju
 • Berti: 11/05/2019 00:23

  Vrasje, atentate ne Vlore dhe asnje sekuestro per pasurite e paligjshme te Cemerve dhe Leberve. Perderisa parate e krimit qarkullojne lirshem dhe ngjarje te ketilla do te ndodhin shpesh. Fantazma e Cipurit sillet verdalle neper Vlore dhe Durres pas 20 vitesh duke prodhuar serish viktima. Ini duhej te ishte ne burg dhe serish le pas viktima.Llanajt po ashtu. Nje deshmitar qe flet me emra konkret denohet per armembajtje pa leje dhe askush nuk e ve ujin ne zjarr. Policia dhe prokuroria e Vlores jane jashte funksionit dhe te koruptuara. Tani prisni ngjarjen e rradhes. Dirushi, Buzederri, Dirushi, Cokja e plot ge tjere monstra si keta i jsne kthyer serish vrasjeve. Gjynah per Vloren qe plehra po i nxjerrin bojen.

  Përgjigju
 • Malsori: 10/05/2019 21:14

  Si esht ajo fjala?Leber trima dilni nga vrima apo e kam gabim?

  Përgjigju
  • Vlora: 11/05/2019 02:41

   O malësor ti mos fol se ju vrisni dhe femrën 16 vjece në arrë duke punuar bashkë me gjyshin. Kjo është besa juaj.

  • Nari Cami: 10/05/2019 23:47

   Po i pergjigjem keti komentit qe ka shkruajtir leber trima dilni nga vrima. Po ne trima jemi per veten ton sa per ty qe te ta q.m ate motren dhe ca te kesh ne gjith fisin tend more legen Po ne sms te shajn te gjith

  • Busho: 10/05/2019 23:34

   O malok, sa për vrima, ju kemi juve që rrini fshehur e ngujuar. Ne gjithmonë në ballë të gjërave jemi.e sa për trima, e di Shqipëria kush është më trim, neve apo juve.

  • $$$$$$: 10/05/2019 22:04

   Epo kur flisni edhe ju malesori qe jeni rraca me e ndyre (jo te gjith) qe skeni as bes po keni trimerin e budallait lere pastaj komunikime DERRA.eh kur do vij ajo koh qe te beheni te civilizuar mendoj 30 vjet mbase..

 • Trim Xhemali: 10/05/2019 18:53

  E ke gabim per policine ti zoteri.policia po e ben punen e saj po ve gjoba per rrip posht pallateve ne parkim.jooo gabim qe flisni keshtu

  Përgjigju
 • Girl: 10/05/2019 18:53

  Hahhha komentet te forta fare Pse gjithmone meshkujt kunderargument kane vec femrat e fisit?

  Përgjigju
  • Mashkulli: 11/05/2019 02:43

   Po nuk thua shyqyr që kanë femrat se do ishte hall të kishin burrat do dilnin të gjithë lgbt...

  • Girl: 10/05/2019 20:44

   Po pse femrat pra? Merruni me njeri- tjetrin

  • Vlonjati99ave: 10/05/2019 20:12

   Epo mirë, gjitonet, të dashurat apo ç’të kenë veç femrave të fisit!

 • Ermal: 10/05/2019 17:27

  Kjo eshte pergjigja e atentatit qe ju be cipurit.. Vlora eshte si Shkodra kemi dy grupe..atentatet do vazhdojne. Zoti ruajt njerezit e pafajshem..policia po ha fara,te gjithe e din qe cipuri me buzderrin jane ne lufte me dirush e coken jemi bere palermo

  Përgjigju
  • Cami: 11/05/2019 09:18

   Po i pergjigjem kti metushit clidhje kishte edisoni te ishte ushtar i shullazit o debil edisonit i lutej shullazi po ku di gje ti ai doli ne 2010 na burgu dhe pushtoj vloren per 8 vite . Cipuri esht gango nuk diskutoet i ka dhen provat te shikojm kush do mbijetoj esht luft me e nxet ne ne shkoder dhe kjo ne vlore

  • Juljan Metushi: 10/05/2019 23:55

   Degjo Cipuri motren mu ne p.th do ti q. Dirushit coke qorit dhe ini ushtarit te Edison faqedjegurit se keta kan qen ushtaret e faqedjegurit dhe njeriu Po ishte ushtar i tjeterit nuk eshte djal i mire. Dhe faqedjeguri hajdut kasetofonash ishte u be trim se u be ushtari I shullazit dhe ky ishte ushtari i tahirit. Faqedjeguri ishte i pabes vrau shokun e tij te ngushte e pa zoti iku vdiq si qen dhe keta ashtu do vdesin me radh

  • Conja: 10/05/2019 22:14

   Po i pergjigjem keti komentit me emrin Seman. Po i them se vlora nuk ka komandant as arben licin dhe as juljan metushin se kush jan keta njer popull si puna jon shikoni te tjeret qe nuk u ndiet zeri mos u merni me llafe

  • Seman: 10/05/2019 20:20

   O ermal kush jane dy grupet me te forta ne vlore. Kush eshte dirushi e coka. Po Ku hajrulla ca lidhje ka me keto? Po arben licaj Dhe Jul metushi jane te fortet e vlores apo komandojne kto 2 grupet e cipurit Dhe dirushit ne vlore.

  • Hoxh Armandi: 10/05/2019 18:32

   Turkoshqiptaret duke vrare njeri tjetrin. Krejt normale.

 • Ceni: 10/05/2019 16:59

  Hahahahahahahahahahahahahahahahahah! Fredi PISIT Nuk i mbyllet HALEJA ???!!!!!

  Përgjigju
 • Arbër: 10/05/2019 16:31

  SHPEJT URGJENT POLICIA TË BEJE ZAP VLOREN! Nuk mund të vazhdohet më me krimba qe prishin rendin, qetsin, turizmin! URGJENT!

  Përgjigju
 • Ana: 10/05/2019 15:47

  Po pse i paguan shteti gjith ata funksionar sigurie ne vlore? Polici Shish prokuror etj. Tu mbaj rrogen sepse nuk po bejne punen ose te veproj si italia ti transferoj ne rethe dhe te sjell polica nga rreth tjeter.....boll me eshte e papranueshme sjemi idiota. Ka kamera gjithandej te zbardhet rasti

  Përgjigju
  • Justice: 10/05/2019 18:49

   I paguajne qe te hane bar.

 • shiku: 10/05/2019 15:12

  Po keta ja fusin njeri tjetrit ne Vlore po per tu vrare i vrasin ne Durres ose Tirane, kot sa bejne pau pau per zhurme se vetem gola bejne.Te lajne e te lyejne sa kane hall pastaj nuk te njohin

  Përgjigju
  • Vlora: 10/05/2019 21:55

   O shiku mire e ke mamin .. do ta siellesh ne vlore per plazh kujdes mos te digjet nga dielli .. po ik more qurrash m..i

  • Shiku: 10/05/2019 19:58

   O Vlora dukesh qe je trim se e paske provuar, tipa si ty ktej i ngarkojme si gomari me dru po ik futi ndonje kenge e sufllaqe se je peme pa kokrra, rrihe gjoksin andej nga lungo mare anes detit se je kot.

  • Vlora: 10/05/2019 15:33

   Rri rehat shiku se te marrin vesh kush je dhe e ben dite per dit ne brek .. ose te mbash bebelinat me vete

 • Demi: 10/05/2019 14:50

  Lungo mare o lungo kabuli!ore ore qa beni. Ngelet duke u vrare more!!!!ne vlore duhet te dalish me antiplumb!!! Bandat ose grupet ne vlore duhet te lejne takim ne kanine edhe

  Përgjigju
 • Vlonjati: 10/05/2019 14:25

  Ju paska ngel mendja Vlora Vlora sikur ju paskan shkë.. Vlonjatët para e mbrapa fiset dhe grat.

  Përgjigju
 • alban: 10/05/2019 12:47

  ca bejne keshtu keta lamashet e vlores? qe tashti e hapen sezonin e plazhit?

  Përgjigju
  • Fahrri Plera S p i u n i: 10/05/2019 13:40

   Hahahahahaha!

 • Labi: 10/05/2019 11:57

  O fredi shiko hallin tente lere vloren rehat cdo njeri e di vet se ca ben

  Përgjigju
 • Fredi: 10/05/2019 11:21

  Jo mor jo, vlonjatët nuk bojn gjona t tilla, ata meren vetem me shkenc. E gjith Vlora osht mush me laboratorë shkencash. Gjith ditën vlonjatët lexojnë libra!

  Përgjigju
  • Faik: 10/05/2019 16:00

   Pèr sa kohë Gruaja i hedh "KOCKË" Fredi SHURRAQIT ditë për ditë , kaq do Fredi !!!!! Se me kë shkon pastaj , s'do t'ja di Fredi GAGASHI ! ! Me Loshin apo me Faikun , për Fredin NUK ka Problem fare , për sa kohë ka 2 MIJË LEK të VJETRA në XHEP !!

  • Riflo: 10/05/2019 14:27

   Vlonjatet mund te jene kusare, hajvane apo ku di un (sipas kendveshtrimit tend). Po i gjo mbaje mend e mos e harro, kete gjuhe qe flet sot e ke fal tyre. Meqe paske lexuar historine deri ne kohen e romakeve.

  • Fredi more fredi: 10/05/2019 14:22

   O fredi ta paskan shpartallu grun vlonjatet me duket ahahahah po ti shaj ca duash gruja jote prap vdes per vlonjatet kushedi sa seksi i duken keto cunat e keqinj Hahahhahahaha ruaj gruan Frediii jo vlonjatet me dyzin lekesh ahahahahah

  • Kafsha: 10/05/2019 13:46

   Hahahahah kur çelin lulet shkallojn leprit

  • Ilir: 10/05/2019 13:44

   U perpoq Enveri me i bo rob vlonjatt dhe per 45 vjet i knun partis e shokut Mao, por ja, nuk bohen njerez. E inagurun edhe sot sezonin e plazhit Hahahahahahah

  • vlora: 10/05/2019 13:19

   eee fredi lexojn libra vlonjatet lexojn edhe historin e mamit tat ishte shum histori e bukur

  • labi: 10/05/2019 12:40

   mami fredit vetem mamin e fredit du asnj tjeter

  • vlora: 10/05/2019 12:33

   eh more fredi sa xhan i ke vlonjatet njesoj si mami jot i do me gjith shpirt..eh ske faj...

  • lexuesi: 10/05/2019 12:20

   Fredi suksese në jetë! Femrat e fisit do shkojnë gjë në Vlorë për plazh sivjet?!

  • Fredi: 10/05/2019 12:08

   Ore hajvanë, mos komentoni c thonë Fredërat, por bëhuni njerëz dhe punoni me djersën e ballit. Kusarë mbetët që nga kohët romake! E thotë dhe Polibi!

  • Elton: 10/05/2019 11:41

   Merren me shkenc,e vërtet,merren me evoluimin e vezoreve të motrës dhe çupës t xhaxhait tënd

  • Fahrri Plera S p i u n i: 10/05/2019 11:40

   Hahahahahahahah!

  • ariu: 10/05/2019 11:38

   Po bej ndonje pune o i shkret mos e stermundo gruan , ngele ne komente per vloren apo i ka ngel peng sateme vlora ne ndonje gje ?×

Lajmi i fundit

John

Një kapuçino e briosh në Rinas, gati dyfish më shtrenjtë se në Milano-Malpensa! Ja kuponat dëshmi