Vodhën furgonin në Lezhë, dy nga autorët kapen për 20', i treti arratiset (Detajet)

Vodhën furgonin në Lezhë, dy nga autorët kapen për 20', i treti arratiset (Detajet)

LEZHË-Dy persona janë arrestuar dhe një tjetër është shpallur në kërkim, pasi arriti që të arratiset pasi vodhën një furgon në fshatin Ishull-Lezhë.

Në orët e para të mëngjesit të sotëm,  pas njoftimit të marrë  nga A.P. se disa persona i vodhën mjetin  fugon, policia thekson se u vendos në ndjekje të tyre duke arrestuar dy prej tyre për 20 minuta dhe bllokuar automjetin.

Të arrestuarit janë; A.M. 41 vjeç banues në Kurbin dhe E.P.32 vjeç banues në Lezhë, ndërsa në kërkim është R.K. 25 vjeç me precedent kriminal në fushën e vjedhjeve.

Materialet procedurale iu referuan Prokurorisë Pranë Gjykatës Shkallës së Parë Lezhë për veprën penale “Vjedhja",  kryer  në bashkëpunim.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Breshëri dëmton prodhimin e pjeshkave në Lushnjë, fermerët: Duam dëmshpërblim nga shteti

Breshëri dëmton prodhimin e pjeshkave në Lushnjë, fermerët: Duam dëmshpërblim nga shteti