Vokshi-Manastirliut: Kujdes, po mashtroni deputetë! Para se të jem deputete jam profesioniste, jepini dorëheqjen! Ministrja: Do ikja nëse shëndetësia është në kolaps

 

Në Komisionin e Shëndetësisë ka vijuar debatet mes kryetares së Albana Vokshi dhe ministres, Ogerta Manastilriu. Fokusi është vaksinimi i popullsisë, ku sipas Manastirliut Shqipëria renditet ndër vendet e para në rajon për vaksinimin e popullsisë, por për Vokshin nuk është e vërtetë.

Vokshi: Kini kujdes se po mashtroni deputetët e Kuvendit
Manastirliu: Nuk po mashtrojë, deklarata politike nuk janë mashtrim
Vokshi: E thotë grafiku
Manastirliu: Marrim ekspert për të lexuar shifrat
Vokshi: Para se të jap deklarata jam inxhiniere, kam bërë dhe master ne Kolumbiua për politika publike dhe di ti lexojë hartat më mirë se
Manastirliu: Patjetër, se fakti që jeni këtu jeni diçka. Merrni një ekspert për t'i lexuar këto shifra
Vokshi: Si jeni krenare për këto vdekje
Manastirliu: Është fatkeqësi dhe mos bëni politikë me vdekje, është e mjerueshme, ua treguan shqiptarëve.
Vokshi: Duhet të kishin dhënë dorëheqjen
Manastirliu: Do e kisha dhënë nëse spitalet do ishin në kolaps


Lajmi kryesor:

Debate te 'Shëndetësia' për vaksinimin! PD: Manastirliu duhet të ishte duke u hetuar, infektoi shqiptarët në zgjedhje me takime derë më derë të patronazhistëve! PS: Fushata juaj ishte bombë infektimi


B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Basha e Berisha të garojnë me kandidatë të përbashkët në zgjedhjet e pjesshme vendore?×

Lajmi i fundit

John

Iliri rrëfen ëndrrën e pazakontë me bashkëshorten dhe dëshirën për t’u bërë baba