Volejboll me atmosferë të jashtëzakonshme, Skënderbeu fiton finalen e dytë kundër Tiranës! Trajneria e bardhebluve: I ndihmuan tifozët

Finalja e tretë e volejbollit për femra i ka takuar Skënderbeut. Vajzat korçarë kanë mposhtur 3-0 me sete Tiranën në një atmosferë të jashtëzakonshme të krijuar nga publiku vendas në pallatin e sportit. Efekte

Me këtë fitore Skënderbeu udhëheq 2-1 serinë e finaleve dhe për të siguruar titullin i duhet edhe një tjetër.

“Do zhvillohej një ndeshje e fortë e dinim, por fati na buzëqeshi ne, por asgjë nuk ka mbaruar. Kemi ndeshjen në Tiranë, pasi fitoren në Korçë e kemi të sigurtë, por duam të fitojmë që në kryeqytet,”-deklaroi Pandush Kapedani, trajner i Skënderbeut.

“Nuk shkuan shumë gjëra, duke filluar nga mbrojtja e deri të shërbimi. I gjithë ekipi nuk dha më të mirën, nuk ishte në ditën e saj,”-u shpreh Amarilda Prenga, trajnere e Tiranës.

Edhe pse i kishte kundër trajnerja e Tiranës e vlerësoi jashtëzakonisht shumë atmosferën e krijuar në Korçë.

“Është kënaqësi të luash me këtë tifozllik pavarësisht se kundër. Edhe pse me tifoz pjesa e parë po shkonte mirë për ne. Gjithsesi ndihma e tyre e dha efektin të Skënderbeu dhe nuk bëhet fjalë,”-tha Amarilda Prenga, trajnere e Tiranës.

Finalja e radhës do luhet në Tiranë me datë 7 maj në orën 18:00.

Ne.k./Sh.Sh/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Në ndihmë të Ukrainës, Zvicra do të shesë tanket Leopard II

Në ndihmë të Ukrainës, Zvicra do të shesë tanket Leopard II