Volejboll/ Partizani fiton me Tiranën në derbi, vajzat bardheblu tentojnë përmbysjen në ndeshjen e kthimit (VIDEO)

Volejboll/ Partizani fiton me Tiranën në derbi, vajzat bardheblu tentojnë përmbysjen në ndeshjen e kthimit (VIDEO)

Nga ndeshja e volejbollit Tirana - Partizani

Kupa e Shqipërisë në volejboll për femra është në fazën gjysmëfinale. Në ndeshjen e parë të kësaj faze, Tirana humbi këtë të martë 2-3 me sete me Partizanin në Pallatin e Sportit "Farie Hoti".

Vajzat e kuqe kaluan në avantazh të dy seteve, teksa Tirana barazoi në 2-2 me sete për ta dërguar ndeshjen në setin e pestë. 7-15 foli seti i fundit për Partizanin, me ndeshjen e kthimit mes këtyre skuadrave që do zhvillohet në 15 shkurt në orën 18:00.

Seti i parë i ndeshjes përfundoi 23-25 në favor të Partizanit, ndërsa edhe i dyti u mbyll në favor të vajzave të kuqe (15-25). Në pjesën e dytë të lojës, Tirana fitoi 25-18 dhe 29-27 me sete, për të dërguar lojën në setin final, aty ku Partizani doli i fituar 7-15.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS publikon listën e 61 kandidatëve për 14 majin, është e duhura?×

Lajmi i fundit

Aksident me vdekje në aksin Laç-Mamurras, mjeti del nga rruga, ndërron jetë shoferi

Aksident me vdekje në aksin Laç-Mamurras, mjeti del nga rruga, ndërron jetë shoferi