Volejboll/ Partizani fiton pastër dhe kryeson te femrat, ndjekin Skënderbeu dhe Tirana

Volejboll/ Partizani fiton pastër dhe kryeson te femrat, ndjekin Skënderbeu dhe Tirana

Foto ilustruese

Kampionati kombëtar i volejbollit për Superligën e femrave mbylli javën e 10-të. Partizani mundi Teutën 0-3 me sete në Durrës, duke vijuar të mbajë vendin e parë në klasifikim. Vajzat e kuqe mbyllën setet me rezultatin 11-25, 14-25, 16-25. Në Pallatin e Sportit "Qazim Dervishi" në Shkodër, Vllaznia vendase humbi 0-3 me Tiranën. Kryeqytetaset fituan 21-25, 16-25, 11-25.

Vajzat e Skënderbeut fituan 0-3 me Korabin, për rezultatet 5-25, 6-25, 18-25, duke marrë një fitore të lehtë. Lushnja humbi si vendase 0-3 me Barleti Volley. 12-25, 22-25 dhe 23-25 u mbyllën setet për Barletin.

Pas javës së 10-të, Partizani me një ndeshje më pak kryeson me 27 pikë teksa koleksionin nëntë fitore. Skënderbeu me 25 pikë dhe Tirana me 23 pikë ndjekin vajzat e kuqe. Në fund Teuta dhe Korabi.

Renditja:

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Vlorë/ Aksident te rrethrrotullimi që të çon në Nartë, makina përplaset me bordurat anësore, 2 të plagosur (FOTO)

Vlorë/ Aksident te rrethrrotullimi që të çon në Nartë, makina përplaset me bordurat anësore, 2 të plagosur (FOTO)