Votoi Messin si lojtarin më të mirë, Alaba reagon pas kritikave: Benzema e di sa shumë e vlerësoj

Votoi Messin si lojtarin më të mirë, Alaba reagon pas kritikave: Benzema e di sa shumë e vlerësoj

Alaba në 'dyluftim' me Messin

Lionel Messi u shpall futbollisti më i mirë sipas FIFA-s për vitin kalendarik 2022. Në bazë të votave nga kapitenët dhe trajnerët e kombëtareve, si edhe përfaqësues të mediave nga çdo shtet, Messi la pas Mbappe dhe Benzema.

Në lidhje me votimin, kritika të shumta u drejtuan në adresë të David Alabës, mbrojtësit të Real Madrid dhe kapitenit të Austrisë. Mëngjarashi votoi Messin të parin, duke lënë pas shokun e ekipit, Karim Benzema. Në një reagim pas çmimeve, Alaba tregon se kombëtarja e Austrisë voton si ekip dhe ai ka një admirim të veçantë për Benzema.

"Në lidhje me çmimin më të mirë të FIFA-s. Kombëtarja austriake e voton këtë çmim si ekip, jo vetëm unë. Të gjithë në mbledhjen e ekipit mund të votojnë dhe kështu vendoset. Të gjithë e dinë, veçanërisht Karimi, se sa shumë e admiroj atë dhe performancat e tij dhe e kam thënë shpesh se për mua ai është sulmuesi më i mirë në botë, dhe kështu është ende. Pa dyshim”, shkroi Alaba.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

'Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë e ti shkon e gjen shqipet' Edhe Rama në Dortmund për ndeshjen Itali - Shqipëri

'Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë e ti shkon e gjen shqipet' Edhe Rama në Dortmund për ndeshjen Itali - Shqipëri