Vrasësi mafioz rrëfen se çfarë ndjen kur vret dikë dhe se sa kushton të heqësh qafe një person

Vrasësi mafioz rrëfen se çfarë ndjen kur vret dikë dhe se sa kushton të heqësh qafe një person

Joey the Hitman

Kur merr një punë e ka kriter që të marrë pagesën paraprakisht, e teksa shpjegon që sisgurisht nuk ka kontrata formale si shumëkush bën kur merr një punë. Sa është çmimi për të hequr qafe dikë? Joey the Hitman (sigurisht pseudonimi i tij) ka tteguar se e kishte me shumë pasion kur i jepej një punë dhe bënte çdo përpjekje për ta përmbyllur “me sukses”.

Joey ka shkruar edhe një libër botuar në 1973 ku pretendon se ka vrarë 38 njerëz nga të cilët 35 ishin "kontrata" mafioze dhe 3 të tjera ishin vrasjet e tij hakmarrëse ndaj njerëzve që kishin dashur ta vrasin.

Ku u pyet se sa është paguar për të vrarë dikë, ai ka deklaruar shumë troç 20,000 dollarë. Bëhet fjalë për vrasje të kryera gati 2 dekada më parë, kështu që është e sigurt se “tregu ka ndryshuar” dhe për rrjedhojë e çmimet gjithashtu.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria mbetet me një Gjykatë Apeli në Tiranë, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

BE do të trajnojë 30,000 ukrainas, do ketë edhe ekuipazhet e tankeve

BE do të trajnojë 30,000 ukrainas, do ketë edhe ekuipazhet e tankeve