Vrasja e 23-vjeçares nga ish- burri në Fier/ Nëna e autori: Ata duheshin, vajzën e rrita vetë! Frikë nga hakmarrja? Edhe kanë të drejtë

 

Nëna e Elton Metajt është shprehur se nuk ka pasur dijeni për aktin që mund të kryente djali i saj, madje është shprehur e habitur duke thënë se ata duheshin. Ajo thotë se dhimbja për të është madhe, pasi e ka rritur vetë Sabrinën. Ajo thotë se i druhet një hakmarrjeje.

“E donte me kohë. Ai fliste në telefon me atë, e donte, nuk e di se çfarë e ka shtyrë që ta vriste, po ta dija nuk do e ndodhte. Nuk e ka takuar në burg. Nuk ka pasur armë në shtëpi, kush ia ka dhënë që të përgjigjet, armët sheshit janë se ku e ka marrë, ku e bleu. S’ka ardhur në shtëpi pas ngjarjes, policia po. Ata duheshin, nuk e prisja të ndodhte kjo, më vjen keq se e rrita vet, se mua më ka ikur dhe im bir bashkë me të. Frikë për një hakmarrje? Po edhe kanë të drejtë. Është e njëjtë dhimbja, si për ata si për mua, se e mora 13 vjeçe”, tha nëna.


Lajmi kryesor:

Fier/ 31-vjeçari vret ish-gruan e pajisur me urdhër mbrojtjeje, kapet pas 3 orë ndjekjeje! Vëllai: Fajin e kanë gjyqtarë e prokurorë që lirojnë kriminelë


B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vaksinim administratës e punonjësve të qendrave tregtare deri më 31 dhjetor dhe dozë e tretë për mbi 18-vjeçarët! Jeni dakord me vendimet e Komitetit?×

Lajmi i fundit

John

Ministrja e Jashtme në Ministerialin e OSBE-së: Ballkani i Hapur, mjet efektiv për bashkëpunimin dhe dialogun mes vendeve