Vrasja e 8-vjeçarit, familjarët mbledhin firma edhe në Lushnjë dhe Berat, qytetarët të revoltuar: Ai kriminel edhe varjen e ka pak!

 

Familjarët e 8-vjeçarit Mateo Vasiu vijojnë me mbledhjen e firmave në një peticion me qëllimin e rikthimit të dënimit me vdekje, për të vënë drejtësinë në vend për vogëlushin që u vra mizorisht. Në Lushnjë e Berat qytetarët të revoltuar nga krimi i rëndë dhe të prekur nga vdekja tragjike e Mateos, kërkojnë dënim me vdekje për autorin, Klodian Çalamani.

"Firmosa me dëshirën më të madhe, shteti nuk duhet ët ketë mëshirë për ata që bëjnë këto veprime. Kemi fëmijët në rrugë, nuk i shoqërojmë dot gjithmonë".

"Është gjynah, na qan zemra. Të dënohet ai"

"Ai duhet të varet në mes të sheshit e të digjet me benzinë. Ka vrarë një fëmijë të vogël".

"Ai varjen e ka pak, si e bëri atë kafsha".

"Ai njeri e ka pak të varet, i bëj thirrje shtetit dhe popullit që këta njerëz të vendosë shteti me këtë referendum që këto lloj kategorie të pushkatohen apo të varen. Unë uroj që me këto firma të gjejë drejtësia hapësirë ligjore të japë vendimin me varje në mes të Fierit. Ishte një krim makabër që nuk kishte ndodhur ndonjëherë dhe ishalla nuk ndodh më".

"Të dënohet me vdekje për atë që ka bërë. Një ordiner, një mashtrues".

"Është rast i veçantë ky, edhe vëllai im të ishte të varej. Ai kriminel, të varet qeni!"

"Ky lloj duhen varur atje në shesh, ta shikojë gjithë populli", shprehen qytetarët.


Lajmi kryesor:

Vrasja e Mateos, Klodian Çalamani izolohet në burgun e Vlorës nga frika e një sulmi në atë të Fierit! Tensione gjatë seancës gjyqësore, familjarët: Të varet, t'i marrim hakun çunit


/KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Zjarri në Shkodër, prefektja Angoni: S’ka lëndime në njerëz! Vatra është lokalizuar, presim mbërritjen e helikopterit

Zjarri në Shkodër, prefektja Angoni: S’ka lëndime në njerëz! Vatra është lokalizuar, presim mbërritjen e helikopterit