Vrasja e Klodjan Rashës/ OSBE: Thirrje për përmbajtje nga çdo lloj dhune dhe që të lejohet ligji të veprojë

Pas SHBA e BE, edhe OSBE bën thirrje për përmbajtje nga çdo lloj dhune dhe që të lejohet ligji të veprojë. 

"Ligjshmëria dhe rendi publik janë në themel të demokracisë dhe shtetit të së drejtës. Prezenca e OSBE-së në Shqipëri shpreh keqardhjen e saj të thellë për vdekjen e Klodian Rashës dhe besimin se ajo do hetohet si duhet. Mendimet dhe lutjet tona janë për familjen e tij. Tani, ne bëjmë thirrje për përmbajtje nga çdo lloj dhune dhe që të lejohet ligji të veprojë", thuhet në reagimin e OSBE. 


Lajmi kryesor:

Protesta për Rashën/ Kim: Bisedova me Ramën, Bashën, Kryemadhin e Veliun! Ish-pushtetarët të mos bëjnë gabimet e së kaluarës, të mos nxisin dhunë


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Frika nga varianti Delta, a është momenti i vaksinimit me detyrim për kategori të caktuara të popullatës ?×

Lajmi i fundit

John

Flutura Açka përlotet në 'Pa protokoll' për të birin e ndjerë: Njeri i bukur që më tregoi si përballohet vdekja