Vrasja e Ravik Gurrës/ Dhoma e Avokatisë bojkot proceseve gjyqësore

Vrasja e Ravik Gurrës/ Dhoma e Avokatisë bojkot proceseve gjyqësore

Ravik Gurra

Dhoma Kombëtare e Avokatisë ka vendosur ndërprerjen e shërbimit të avokatisë për tre ditë, të mërkurë, të enjte dhe të premte.

Vendimi vjen pas atentatit ku mbeti i vrarë avokati Ravik Gurra.

Ravik Gurra, mbrojtësi ligjor i Çapajve, fisit të njohur në Elbasan, u ekzekutua me silenciator me dy plumba në kokë teksa ishte ulur në një lokal duke pirë kafe shumë pranë qendrës së qytetit.

Autorët kanë qenë dy. 50-vjeçari me shtetësi angleze bënte një jetë mes Shqipërisë dhe Anglisë. Deri tani nuk ka asnjë person të arrestuar për vrasjen mafioze.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Maks: 25/03/2019 19:19

    Po mor avuketer po bashkpunoni me kriminelat ju prishni paxaret dhe pastaj shikoni perfundimey

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Vidhet gjatë natës kasaforta e një servis makinash në Përrenjas

Vidhet gjatë natës kasaforta e një servis makinash në Përrenjas