Vrasja e shqiptarit në Ekuador, dëshmitari: Atentatorët teksa po largoheshin me motor kanë qëlluar në drejtim të lokalit sërish! Kishte shumë fëmijë, rrezikuam

Vrasja e 34-vjeçarit shqiptar Ergys Dashi në Guajakil të Ekuadorit ka ndodhur rreth orës 19:00, në një restorant në parkun “Joaquín José Orrantia” në një kohë kur ishte i mbipopulluar nga njerëzit.

Njeri prej dëshmitarëve ka shkruar në Twitter lidhur me ngjarjen tronditëse, se pasi 2 autorët ekzekutuan shqiptarin me breshëri plumbash, teksa po largoheshin me motor siç theksoi ai kanë qëlluar drejt lokalit majtas dhe djathtas tij.

Ai tha se veprimi i tyre vuri në rrezik familje të tëra dhe shumë fëmijë.


“Djemtë ikën me një motoçikletë duke qëlluar drejt lokalit majtas dhe djathtas. Aty kishte familje të tëra me fëmijë që vraponin drejt parkingut. Një kaos total, ai imazh është regjistruar tek unë, askush nuk më ka thënë, e kam parë live”, shkruan dëshmitari që pa nga afër vrasjes e Ergys Dashit.


Lajmi kryesor:

Durrsaku ekzekutohet në një lokal në Ekuador nga 2 persona, ndaj tij qëllohet mbi 20 herë! Autorët i shkuan me buqetë me lule! VIDEO nga vendngjarja, shkak prishja e pazareve të drogës


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si e organizoi Shqipëria finalen e Conference League?×

Lajmi i fundit

John

Korreshi e bën fakt: PD do bojkotojë procesin e zgjedhjes së presidentit, nuk bëhemi farsë e Edi Ramës, shkelën marrëveshjen