'Do më njohë Arlind Pasha se kush jam'/ Vrasja e të riut në Bulqizë e paralajmëruar 1 vit më parë

BULQIZË- Detaje të reja kanë dalë në dritë nga vrasja në Bulqizë, ku Fatjon Keta, 22 vjeç vrau me thikë shokun e tij, Arlind Pasha. Burime për Report Tv bëjnë me dije se sherri ka nisur rreth një viti më parë dhe e gjitha ka qenë e paralajmëruar dhe jo diçka momentale. Mësohet se Fatjon Keta një vit më parë është dërguar në spitalin psikiatrik të Shkodrës me ambulancën e Bulqizës dhe gjatë rrugës i ka thënë personelit: "Do më njohë Arlind Pasha se kush jam, së bashku me shokët e tij". 

Keta ndonëse flitej se vuante nga probleme të shëndetit mendor, ai nuk u shtrua në spital, pasi sipas mjekëve nuk ishte në kushtet për t'u shtruar në spital. Përveç kësaj, Keta ishte një njeri i dhunshëm dhe konsumonte edhe lëndë narkotike. Familjarët kanë bërë disa herë denoncim në polici, por ndaj tij nuk është marrë asnjë masë, çka ndoshta mund të kishte sjellë edhe parandalimin e kësaj ngjarjeje të rëndë. Madje, ditën e krimit në mëngjes ai kishte dhunuar nënën dhe motrën e tij.

Dy muaj më parë, Keta ka tentuar të vrasë me thikë edhe dy persona të tjerë, por fatmirësisht pa pasoja. Ndonësa kanë kaluar 3 ditë nga kjo ngjarje e rëndë, nuk janë bërë ende motivet e sherrit mes dy të rinjve, që përfundoi në mënyrë tragjike me vdekjen e Arlind Pashës, teksa policia e Dibrës ka marrë në mbrojtje familjen e tij për të shmangur mundësinë e hakmarrjes nga familjarët e viktimës duke qenë se ishin fqinj.

Keta qëlloi qëlloi tre ditë më parë me thikë shokun e tij Arlind Pasha duke i shkaktuar edhe vdekjen, për të cilin deklaroi se e ka bërë me vetëdije.

B.K./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Deklarata e ambasadores Yuri Kim, a duhet ta pranojë Basha marrëveshjen për Reformën Zgjedhore?

Komento

Komente

 • Big G: 08/09/2019 20:02

  Kjo ndodh vetem ne shqiperi njerzit po kalojn ne depresion nga varferia qe kan kjo nuk ndodh ne shtetet qe kontribojn per shtetasit e tyre eshte per te ardhur shume gjynah ne cfar shteti jetojm

  Përgjigju
  • Erik: 09/09/2019 17:33

   Ata qe vrasin nga 20-30 veta ne shkolle me automatik cfare halli kane?

 • Kafsha: 08/09/2019 19:32

  Bajgëri e gjalle fshataresh

  Përgjigju
  • Asti: 09/09/2019 08:11

   Ke fol bukur×

Lajmi i fundit

John

Austria heq kufizimet kufitare të lidhura me koronavirusin