Vrasja në Fier, Agim Gashi qëlloi Elton Javorin nga makina, 41-vjeçari iu kundërpërgjigj! Pranë tij u gjet arma tip ‘pistoletë’

Vrasja në Fier, Agim Gashi qëlloi Elton Javorin nga makina, 41-vjeçari iu kundërpërgjigj! Pranë tij u gjet arma tip ‘pistoletë’

1701977374_21212.jpg

Detaje të reja janë mësuar nga vrasja e Elton Javorit në Fier. Report Tv mëson se viktima i është përgjigjur me armë zjarri të shtënave që erdhën nga autori Arim Gashi.

Në një rrugicë dytësore, autpomjeti i autorit është afruar pranë mjetit tip “Porsche” të viktimës dhe pasi është vënë paralel me të, Agrim Gashi ka qëlluar me pistoletë.

Zjarrit i është kundërpërgjigjur me armë edhe Elton Jvori, xhami i automjetit të të cilit ka qenë i hapur pak, por nuk ka mundur të qëllojë agresorin. Nga plumbat që janë shkrehur ndaj 41 vjeçarit, një plumb në kokë i ka shkaktuar vdekjen. Pranë viktimës është gjetur edhe arma pistoletë me të cilën iu kundërpërgjigj të shtënave të autorit.


Lajmi kryesor:

Atentati në Fier/ Viktima Elton Javori sapo ishte kthyer nga Gjermania, autori e priti të dilte nga banesa për ta eliminuar! 41 vjeçari iu kundërpërgjigj me armë


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon sigurinë dhe rolin e Shqipërisë baza e NATO-s në Kuçovë?×

Lajmi i fundit

'S'do e harroj kurrë këtë gol', Asllani: Tani do qeras të gjithë shokët te Interi! Faqet e para të mediave italiane flasin për shqiptarin

'S'do e harroj kurrë këtë gol', Asllani: Tani do qeras të gjithë shokët te Interi! Faqet e para të mediave italiane flasin për shqiptarin