Vrasja në Lushnje, 50-vjeçari me 3 djemtë shkuan sot në mëngjes për të punuar tokën, por u qëlluan me çifte nga dy vëllezërit! Viktima kishte ardhur nga Greqia vetëm 2 ditë më parë

1627538665_lushnjee.jpg

Të tjera detaje janë publikuar në lidhje me ngjarjen e rëndë që u regjistrua mëngjesin e sotëm në Lushnje, sherri për pronën mes kushërinjve në Lushnje la të vrarë Romeo Hasallë, ndërsa u plagosën babi i tij, Shaip Hasalla dhe dy vëllezërit, Emiljano dhe Laerti.

Bëhet me dije se dy autorët e dyshuar, Kastriot dhe Afrim Hasalla ishin ën konflikt prej vitesh me familjen e viktimave dhe vetëm disa ditë më parë ata ishin përfshirë edhe një debat mes tyre.

Mëngjesin e sotëm, Shaip Hasalla, bashkë me tre djemtë shkuan për të punuar tokën, por dy vëllezërit i qëlluan me çifte, duke i marrë jetën njërit prej tyre e duke plagosur tre të tjerët. Viktima Romeo Hasalla, babai i dy fëmijëve të mitur, kishte ardhur nga Greqia vetëm 2 ditë më parë.


Lajmi kryesor:

Sherr për pronën mes kushërinjve në Lushnje, 2 vëllezërit marrin çiften dhe qëllojnë babanë me 3 djemtë! Vritet një 30-vjeçar, plagosen 3 të tjerët! Arrestohen dy prej autorëve


J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A janë braktisur nga shteti efektivët e policisë në luftën ndaj krimit?×

Lajmi i fundit

John

Gjenerali amerikan: Al -Kaeda mund të kërcënojë SHBA brenda 1 viti