FOTOT/ Vrau gruan shtatzënë dhe sot veten, publikohet një letër lamtumire që mendohet se Sokol Halili e ka lënë për prindërit e tij: Ja pse e bëra krimin

FOTOT/ Vrau gruan shtatzënë dhe sot veten, publikohet një letër lamtumire që mendohet se Sokol Halili e ka lënë për prindërit e tij: Ja pse e bëra krimin

 

Disa orë pas vetëvrasjes së Sokol Halilit, personi që vrau gruan shtatzënë në maternitetin e Prishtinës në Kosovës, është publikuar një letër për të cilën po raportohet se ky i fundit ia ka lënë prindit të tij. Në këtë letër gjatë, pretendohet se tashmë i ndjeri, nuk pasur probleme me bashkëshorten e tij. Në letrën e siguruar nga T7, e cila thuhet se është e shkruar nga Halili dhe e lënë për prindërit e tij, ky ka thënë se problemet kanë nisur kur gruaja e tij ka mbetur shtatzënë.

Sipas letrës, Hamide Magashit i kishte kërkuar që të bënin një marrëveshje për fëmijën e tyre.

“Gruja jem ma kallzoj një plan pasi ka mbet shtatzëne, me patë thanë që me e bo një marrëveshje veç unë edhe ti, me patë thanë të paguaj sa t’shkon ni gjak ti dha 25 mijë euro, qit fmi qe e kam në bark me ma qu ti te shpija babës tem, dhe me rrit unë këtë fëmija me vakaf të babës tem dhe me zanë hise te shpija e babës tem. Dhe ketë punë mos me e ditë kërkush përveç unë edhe ti. …E kam pa që përnime e paska pas punën e thmis dhe pse më shtini në polici dhe pse me shtini në gjykata, unë gjat gjith kohës e kom lut mos ta lajnë fminë jetim. Jam kam qu dajt e vet per me afru punë, ja kom qu dhandrrin e vet për me afru punë, veq kan kujtu që let asht m`ja marr dikuj thmin”, është shkruar  në letër.

Në letër shkruhet gjithashtu se Halili ka treguar edhe momentin kur e qëlloi për vdekje, Hamide Magashin, 35 vjeçaren shtatzënë.

“…kur më tha aty për aty, për fmi, ashtu unë i kom kallxu se nuk muj ashtu me lanë fminë tem, dhe në moment, e kom nxjerr alltinë, edhe i kom shkrep dy herë në gjoks edhe kur ka ran ë tokë, i kom shkrep edhe një herë në kokë edhe kom pas qef me ia pa ceremoninë e varrimit edhe kom kpas qef me pa a po flitet najkun fjala e vërtetë, se kom mujt me shku kry për kry me ta, po kom pas qef me pa edhe me ni qysh po shkon e vërteta…”, ka thënë ai.


Lajmi kryesor:

Ekzekutoi gruan e tij shtatzënë në maternitetin e Kosovës, vret veten 31-vjeçari! Zbardhet letra e lamtumirës që la për prindërit: Ja pse e vrava


Ora 19:40
Vrau gruan shtatzënë dhe sot veten, publikohet një letër lamtumire që mendohet se Sokol Halili e ka lënë për prindërit e tij: Ja pse e bëra krimin
K.T./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

I jashtëzakonshëm Vedat Muriqi i shënon super gol Real Madridit (VIDEO)

I jashtëzakonshëm Vedat Muriqi i shënon super gol Real Madridit (VIDEO)