Një shqiptar akuzohet për vrasjen e një 38-vjeçari në Greqi, policia greke e shpall në kërkim: Autori u arratis në Shqipëri

Një shqiptar akuzohet për vrasjen e një 38-vjeçari në Greqi, policia greke e shpall në kërkim: Autori u arratis në Shqipëri

Foto ilustruese

Policia greke ka shpallur në kërkim një 41-vjeçar shqiptar i cili akuzohet se ka vrarë me thikë 38-vjeçarin grek, Nikolao Mazaraqi pas një sherri mes tyre.

Mediat helene raportojnë se ngjarja ka ndodhur mbrëmjen 17 tetorit 2023 në vendin e quajtur “Ajia Sotiria” në lagjen “Menidi” të Athinës.

38-vjeçar grek është goditur me thikë dhe kishte humbur jetën për shkak të gjakderdhjes. Sipas medieve greke autori ka kaluar në territorin shqiptar.  

Kanë qenë dëshmitarë okularë ata të cilët kanë ndihmuar policinë greke të ndërtojë dinamikën dhe të identifikojë autorin. Sipas dëshmitarëve, viktima dhe 41-vjeçari shqiptar kanë debatuar ashpër për çështje droge. Më pas, autori e goditi me thikë në kofshë, duke i shkaktuar hemorragji.

B.K/S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shpërthimi fatal për babë e bir në Lushnje, a keni siguri në vendin tuaj të punës?×

Lajmi i fundit

Rihana performon në dasmën e miliarderit indian, u pagua 9 mln dollarë

Rihana performon në dasmën e miliarderit indian, u pagua 9 mln dollarë