Vritet shqiptari në Afrikë, shërbente në Misionin e OKB-së, plagoset kosovari e maqedonasi

Makina e shqiptarit të vrarë në Mali, Afrikë

Makina e shqiptarit të vrarë në Mali, Afrikë

Një shqiptar është vrarë me armë zjarri në Afrikë gjatë grabitjes së makinës së tij, ku ka qënë i shoqëruar me dy kolegë, një kosovar dhe një maqedonas.

Ngjarja ka ndodhur të premten në Mali, në Afrikën Perendimore.

Sipas AFP shqiptari i vrarë ishte punonjës i kompanisë “Ecolog”, nënkontraktor i Misionit të OKB-së në këtë shtet.

Ngjarjen e ka konfirmuar edhe Misioni i OKB në Mali në Tëitter, në ngjarjen e ndodhur dyshohet të kenë marrë pjesë 4 persona.

Shqiptari i vrarë ishte shoferi i automjetit i cili transportonte ushqime për Misionin e OKB-së, ndërsa kolegët e tij kanë mbetur të plagosur.

Kompania "Ecolog" ku punonin 3 personat është e biznesmenit të njohur maqedonas Lazim Destani e kontraktuar nga OKB.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Presidenti i ri duhet të jetë i PS apo i opozitës?×

Lajmi i fundit

John

SHBA refuzon thirrjen e Putinit për heqje të sanksioneve në këmbim të drithërave