POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Vuçiç bisedë telefonike me Erdogan gjatë vizitës në Kosovë

Aleksandar Vuçiç dhe Erdogan gjatë një takimi

Fillimi i takimit i presidentit të Serbisë me përfaqësuesit politikë të serbëve të Kosovës në Zveçan, është shtyrë për pak kohë. Shkak është bërë axhenda e kreut të shtetit serb, Aleksandar Vuçiç, i cili ka planifikuar të zhvillojë një bisedë telefonike me Presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, njofton Tanjug.

Më herët, raportojnë mediat e Kosovës, Vuçiç duke folur në Forumin e Bizneseve, kishte thënë se ka informacion se Erdogani dëshiron të flasë me të kurdo, sepse, siç tha, edhe Erdogani paraqitet menjëherë në çdo ftesë që ai ia bën nga Beogradi.

l.q./Shqiptarja.com
Komento

Komente

  • Anton: 09/09/2018 13:51

    Jo more vucic, erdogani eshte baba jone jo I joti, nuk ta japim baben ne ty

    Përgjigju
  • Noc rroku: 09/09/2018 12:32

    Ja bere 2 mu..bashke.

    Përgjigju