Vuçiç në Vatikan: Do t’i lutem Papa Françeskut të mos e pranojë Kosovën

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç po zhvillon një vizitë në Vatikan.

Më herët Vuçiç u tha gazetarëve se po shkon tek Papa në Vatikan t'i lutet që të mos e pranojë Kosovën. “Po shkoj tek Papa në Vatikan t’a lus të mos e pranojnë Kosovën” tha ai.

Jo shumë kohë më parë Serbia u kritikua për fushatën e saj të anulimit të pranimit të njohjeve të Kosovës. Megjithatë këto përpjekje nuk janë ndalur.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Toni: 13/09/2019 00:16

  Kur njerzit takojn Papen e kan zakon ti puthin doren , kurse ti puthi rakin se noshta e pranon lutjen tane.

  Përgjigju
 • Patrioti: 12/09/2019 12:12

  Sa te kete urrejtje nga jy aty do na keni gjithmone ne takat e Arberit

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Vaksinim administratës e punonjësve të qendrave tregtare deri më 31 dhjetor dhe dozë e tretë për mbi 18-vjeçarët! Jeni dakord me vendimet e Komitetit?×

Lajmi i fundit

John

Lejuan ndërtime pa leje, arrestohen dy inspektorë në Elbasan