Vuçiç publikon hartën e Kosovës me flamurin serb, Majko: Sovraniteti garantohet nga NATO dhe jo nga Instagrami

ministri për Diasporën Pandeli Majko

Pas publikimit të hartës së Kosovës me flamurin serb nga Aleksander Vuçiç, ka reaguar ministri për Diasporën Pandeli Majko.

Përmes një postimi në rrjetin e tij social Facebook, ai shkuan se Vuçiç tregon se i pëlqen papajtueshmëria dhe se ky është një problem i shtetit serb dhe i seriozitetit të zgjedhur në Beograd.

Ai shtoi se Republika e Serbisë nënshkroi një deklaratë në zyrën ovale të Shtëpisë së Bardhë për të respektuar procesin e paqes rajonale dhe se diplomacia e fotove në Instagram zhvlerëson seriozitetin e shtetit serb në marrëdhëniet ndërkombëtare.

“Sovraniteti i Republikës së Kosovë garantohet nga NATO dhe jo nga instagrami.”, tha Majko.

“Kjo është arsye e mjaftueshme që presidenti serb ti ofrojë shtetasve të vet, një të ardhme të cilën mund ta përballojnë. Roli i Gavrilo Principit në kohën e integrimit europian nuk mirëkuptohet. Serbia duhet të mos kapitullojë përballë pamundësive të saj! As në instagram!”, shkruan ministri për diasporën.


Lajmi kryesor:

REAGIMET/ Vuçiç publikon hartën e Kosovës me flamurin serb! Hoxhaj: Nxit urrejtjen kundër fqinjëve! Majko: Sovranitetin e një shteti garantohet nga NATO jo Instagrami


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Çfarë mendoni se do të krijojë situata në PD me mbledhjen e dy Kuvendeve?×

Lajmi i fundit

John

A do ta përfshijnë gjithë Evropën, bllokimet dimërore ndaj Covid-19?