Xabi Alonso e pranon: Roma ishte e vështirë, bukur të sfidojmë Atalantën në finale

Xabi Alonso e pranon: Roma ishte e vështirë, bukur të sfidojmë Atalantën në finale

Xabi Alonso

Bayer Leverkusen eliminoi Romën dhe është finalisti i Europa League. Përballë "Aspirinave" do jetë Atalanta që këtë sezon ka bërë një paraqitje për t'u mbajtur mend.

Pas ndeshjes 2-2 kundër Romës dhe marrjes së biletës për në finalen e Dublinit më 22 maj, trajneri i Leverkusen Xabi Alonso kërkoi që të fokusohen te përmirësimi i gabimeve që u bënë të enjten në mbrëmje.

"A e kishit imagjinuar ndonjëherë se do të ishte kaq e vështirë?

E imagjinoja, tashmë ishte e vështirë qysh në Romë. Pësuam dy gola nga episodet, nuk duhet të harrojmë atë që krijuam. Më pëlqeu shumë reagimi i skuadrës sime. Vitin e kaluar u afruam me finalen, këtë vit e arritëm atë. Tashmë, në finale do të takohemi sërish me një kundërshtar italian.

Atalanta ngjason shumë me ju si skuadër…

Roma ishte gjithashtu shumë e mirë në përpjekjet për të na sulmuar. Atalanta drejtohet nga Gasperini për shumë vite, është një skuadër e konsoliduar. Do të jetë mirë t’i sfidojmë ata", tha spanjolli i Bayer Leverkusen.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Mekë/ Qindra pelegrinë humbin jetën, temperaturat arrijnë 49 gradë

Mekë/ Qindra pelegrinë humbin jetën, temperaturat arrijnë 49 gradë