POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Xhafaj-Tahiri pengesë për integrimin? Zyrtari gjerman: Nuk është praktikë e zakonshme e Gjermanisë ...

Zyrtari gjerman, Christian Lange, ka folur mbi akuzat se ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, dhe ministri aktual i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, janë pengesë për hapjen e negociatave.

Christian Lange deklaroi se Gjermania nuk e ka traditë që të mbajë qëndrim lidhur me çështjet e politikës së brendshme.

Tahiri e Xhafaj pengesë për hapjen e negociatave?

Christian Lange: E kam dëgjuar deklaratën, mund t’iu them që Gjermania nuk e ka traditë që të mbajë qëndrim lidhur me çështjet e politikës së brendshme, ndaj më duhet t’iu them se nuk është praktikë e zakonshme e Gjermanisë.


Lajmi kryesor:

Zyrtari i lartë gjerman: 'Xhafaj-Tahiri' jo kusht për integrimin në BE, luftoni korrupsionin


Komento

Komente

 • Gaxi: 14/06/2018 11:34

  O bashe ta nxoren edhe kete si babalja mashtrus o i zi qe ngele duke u mar me mashtrusa.

  Përgjigju
 • Hana: 14/06/2018 11:30

  Obobo i nxori bllof kta te PD hahah

  Përgjigju
 • armando: 14/06/2018 11:30

  Ai gjermani qe hodhi vrer dhe helm na paskerka vepruar me koken e tij dhe leket e Bashes. Ky edhe kur lobon lobon negativisht.

  Përgjigju