Xhudistja Distria Krasniqi fiton medalje të artë në Portugali në 'Grand Prix'

Xhudistja kosovare Distria Krasniqi ka fituar medalje të artë në garën “Grand Prix” që po zhvillohet në Portugali, njofton Federata e Xhudos e Kosovës.

Krasniqi mposhti në finale garuesen kroate, Ana Viktorija Puljiz.

Vitin e kaluar Krasniqi kishte fituar medalje të artë në Lojërat Olimpike, që u zhvilluan në Tokio të Japonisë.Më 18 dhjetor, 2021, Krasniqi u shpall xhudistja më e mirë në botë nga Federata Ndërkombëtare e Xhudos.

Përzgjedhja e saj u bë përmes një votimi të organizuar nga Federata Ndërkombëtare e Xhudos.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 22:26
Krasniqi fitoi medaljen e artë, Meta: Urime së artës Distria

Presidenti Ilir Meta ka uruar xhudisten Distria Krasniqi për medaljen e artë që ka fituar në garën “Grand Prix” në Portugali.

“Urime së artës Distria Krasniqi”, shkruan Meta.

Ora 22:05
Distria Krasniqi fitoi medaljen e artë, Osmani: Krenare, është bërë ikona e Kosovës

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka reaguar pas triumfit të Distria Krasniqit e cila rrëmbeu medaljen e artë në Portugali.

“Disi jonë fitoi medaljen e artë në Grand Prix të Portugalisë. Krenare që sportistët tanë vazhdimisht po demonstrojnë formë fantastike në gara ndërkombëtare, duke e nderuar veten dhe shtetin.

Distria është fytyra e shtetit tonë, ajo është nderi dhe krenaria! I lumtë që me sukseset e saj prej kohësh është bërë ikona e Kosovës së sotme”, shkruan Vjosa Osmani.

/SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Rexhep Tyt Pyk Leka [ kepi ]: 29/01/2022 21:22

  O Berlinez fshati po réndësi ka që ky Shqiptar krenohet me vajzën e ndritur që nderon kombin Shqiptar. Se drejtshkrim nuk po bëjm ktu mbase besi është nxituar e ka bër gabime në drejt shkrim. Po dhe ti o Berlinez vër pseudonim Shqiptar o fshatar.

  Përgjigju
 • Shqipe: 29/01/2022 13:26

  Bravo jeni e mrekullueshme nje komb kreohet me ju

  Përgjigju
 • Vedati Skopje: 29/01/2022 03:53

  Jemi krenar me ju shqipe vec perpara vajza

  Përgjigju
 • besi: 28/01/2022 22:04

  Bravo n’a neruet shqiptarine

  Përgjigju
  • Berlinezi: 28/01/2022 23:18

   O ti besi Shko e ulu edhe njehere ne Bangat e Shkolles dhe meso te shkruash Shqip.

 • Sondazhi i ditës:

  A bënë zgjedhjen e duhur demokratët duke rikthyer në krye Sali Berishën?×

Lajmi i fundit

John

OSHEE njofton ndërprerjen e energjisë në disa zona të Tiranës për sot dhe nesër, shkak bëhen punimet në rrjet