Yuri Kim mesazh grave sipërmarrëse: Nesër do të jeni forca lëvizëse për një Shqipëri më të mirë

Ambasadorja Yuri Kim në takim me gratë sipërmarrëse

TIRANË- Ambasadorja Yuri Kim ka dhënë një mesazh të fortë drejtuar grave teksa mori pjesë në ceremoninë e çmimeve për klasën e parë të të diplomuarave në Akademinë e Grave Sipërmarrëse (AWE).

Kim u shpreh se pikërisht këto gra dhe ato që do të fuqizohen nesër do të bëhen forca lëvizëse për një Shqipëri më të mirë dhe më të begatë.

 “Juve që jeni sot këtu, dhe ata që ju do të fuqizoni nesër, keni një mundësinë për të shkruar një histori të re grash të fuqishme sipërmarrëse, të cilat bëhen forca lëvizëse për një Shqipëri më të mirë dhe më të begatë”, tha Ambasadorja Yuri Kim në ceremoninë e çmimeve për klasën e parë të të diplomuarave në Akademinë e Grave Sipërmarrëse (AWE).

Organizuar nga Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, në bashkëpunim me Qendrën Ideo dhe Destil Creative Hub, AWE Albania është pjesë e një programi të Departamentit të Shtetit Amerikan, i cili u jep grave sipërmarrëse aftësitë, burimet dhe rrjetet e duhura për të nisur dhe ngritur biznese të suksesshëm.

Ambasadorja Yuri Kim në takim me gratë sipërmarrëse

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Frika nga varianti Delta, a është momenti i vaksinimit me detyrim për kategori të caktuara të popullatës ?

Komento

Komente

  • Tirona: 20/12/2020 17:43

    Je shume e nderuar nga populli shqiptare zonja Ambasador ashtu sic kane qene te respektuar te gjithe ambasadoret e tjere qe kane punuar ne vendin tone.

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Flutura Açka përlotet në 'Pa protokoll' për të birin e ndjerë: Njeri i bukur që më tregoi si përballohet vdekja