Elbasan/ Regis Runaj u vra nga vrasës me pagesë, u qëllua 27 herë me thikë! Kapen 2 autorët, të përfshirë dhe në ekzekutimin e 'Rramanit'

Zbardhet vrasja e Regis Runajt në Elbasan, ku janë arrestuar 2 autorët që bën ekzekutimin e tij. 23-vjeçari ka konsumuar lëndë narkotike me dy autorët, vrasës me pagesë, përpara se të vritej me tikë pas shpine nga ato.

Për vrasjen u arrestuan Xhuljano Hoxha, 29 vjeç dhe Euglen Halili, 23 vjeç, të dy banues në Elbasan, autorë të vrasjes së Regis Runaj, me thikë, por edhe të përfshirë në ekzekutimin e Emiljano Ramazanit më 20 korrik, ku po të paguar nga persona të tretë kanë monitoruar të gjitha lëvizjet e Ramazanit.

Regis Runaj dhe Emiljano Ramazani ishin miq të ngushtë me njëri-tjetrin. Për vrasjen e Ramazanit janë arrestuar më herët Albert e Seit Manahasa, babë e bir, në biznesin e të cilëve u gjet arma e ekzekutimit të Ramazanit i njohur edhe me nofkën "Rramani".

Dy autorët e vrasjes së Regis Runaj janë arrestuar mëngjesin e sotëm gjatë operacionit të koduar “Shkumbini”,  të policisë Elbasan, në bashkëpunim me FNSH dhe RENEA-n.

Si ndodhi ngjarja: Mbrëmjen e ngjarjes, Regis Runaj ka qenë në shoqërinë e Xhuljano Hoxhës dhe Euglen Halilit duke konsumuar lëndë narkotike, në një park në afërsi të varrezave të qytetit. Pasi kanë konsumuar lëndë narkotike me Runajn, Eugen Halili dhe Runajn janë larguar me motorrin e Halilit drejt Elbasanit pasi kishn dalë për disa minuta në periferi në të qytetit. Pas konsumimit të drogës, Euglen Halili ka goditur Regis Runaj një herë me thikë nga mbrapa shpinës dhe më pas e ka goditur edhe 26 herë të tjera duke i shkaktuar vdekjen e menjëhershme. Trupi i Regis Runaj u gjet buzë rrugë në afërsi të varrezave, i mbuluar në gjak.

Gjaku i gjetur në motomjetin e sekuestruar autorëve ka konfirmuar përfshirjen e tyre në vrasjen e 23-vjeçarit Regis Runaj. Gjithashtu janë sekuestruar edhe një shumë eurosh dhe prova të tjera ligjore, ndërsa hetimet për zbardhjen e vrasjes zgjatën 10 ditë. Më tej janë edhe telefonat celularë që po ekzaminohen dhe disa pamje filmike të lëvijes së Halilit dhe Hoxhaj para e pas vrasjes së Emiljano Ramazanit dhe Regis Runjës.

Gjithashtu nga hetimet ka rezultuar se këta dy shtetas janë të përfshirë edhe në vrasjen e Emiljano Ramazanit ndodhur më datë 20 korrik 2020 në qytetin e Elbasanit, pasi nga provat e grumbulluara rezulton se të dy këta shtetas kanë ndjekur dhe kontrolluar lëvizjet e viktimës.

Vrasësit me pagesë Xhuljano Hoxha dhe Euglen Halili janë paguar nga persona të tjerë edhe për të monitoruar lëvizjet e Ramazanit, ndërsa vijon puna për identifikimin e personave të tjerë në ngjarje.

Armën e krimit thikën e përodrur nga Halili, policia ende se ka gjetur dhe polumbarë të reneas kanë kryer disa kërkime në lumin shkumbin zonë në të cilën dyshohet se e ka hedhur autori. Gjatë këkrimeve, polumbarët e RENEA-s kanë gjetur dy armë zjarri.

1596884551_viktimatelbasan.jpg

Viktimat Regis Runaj dhe Emiljano Ramazani

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 15:39
Polumbarët në Shkumbin kërkojnë thikën, gjejnë 2 pistoleta të përdorura në krime

Kërkimet në lumin Shkumbin

Report Tv mëson se gjatë kërkimit të thikës në lumin Shkumbin për thikën me të cilën u vra Regies Runaj, polumbarët e RENEA-s kanë gjetur 2 armë zjarri.

Policia i ka çuar armët për të bërë ekspertizën në laboratorin shkencor në Tiranë për të parë nëse janë përdorur në ndonjë nga ngjarjet kriminale të ndodhura kohët e fundit në Elbasan.

Ora 13:58
U pagua për të vrarë Regis Runajn e për të ndjekur Rramanin, foto e autorit 23-vjeçar (FOTO)

Euglen Halili

1 / 17

Euglen Halili

2 / 17

Euglen Halili

3 / 17

Euglen Halili

4 / 17

Euglen Halili

5 / 17

Euglen Halili

6 / 17

Euglen Halili

7 / 17

Euglen Halili

8 / 17

Euglen Halili

9 / 17

Euglen Halili

10 / 17

Euglen Halili

11 / 17

Euglen Halili

12 / 17

Euglen Halili

13 / 17

Euglen Halili

14 / 17

Euglen Halili

15 / 17

Euglen Halili

16 / 17

Postim i Euglen Halilit

17 / 17

Report Tv ka siguruar fotot e autorit Euglen Halili, 23 vjeç, i cili vrau me thikë Regis Runajn dhe u pagua të ndiqte veprimet e Emiljano Ramazanit për ekzekutimin e tij.

Ora 13:51
Vrasja e Regis Runaj, pamjet nga kërkimi i thikës në lumin Shkumbin (VIDEO)

Pas zbardhjes së vrasjes së Regis Runaj në Elbasan, dhe identifikimit të dy vrasësve me pagesë, policia ka zhvilluar aksion për gjetjen e armës së krimit thikë, të cilën autorët e kanë hedhur në lumin Shkumbin.

I.K./b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • aman aman: 09/08/2020 08:26

  DENIMI ME VDEKJE na shpeton se ikem morem fund si komb.

  Përgjigju
 • Mungon shpresa: 09/08/2020 01:18

  Kur rinia jone rritet mes drogaxhinjve, burgaxhinjve e killerave qe veç policia s i njef s kan si behen njerez te hajrit.

  Përgjigju
 • Fredi: 08/08/2020 22:13

  Me te marrë jetën ky raketiku

  Përgjigju
 • Qytetari: 08/08/2020 21:35

  Ca osht ky lepur kraste mer jahu

  Përgjigju
 • MIRDITOR: 08/08/2020 20:24

  29 DHE 23 VJEç TASHI DO TA KALOJNE JETEN NË BURG GJITHË JETEN. + PLUS GJAKUN NE SHPIN SE NUK TA FAL NJERI. NE SHQIPERI ESHTE SI NE MEKSIK NJERZ TE SEMUR MENDOR, DROGAXHIJ, DEMBELA,

  Përgjigju
 • Ismeti: 08/08/2020 17:04

  Nese nuk behet denimi me vdekje nuk behet ky vend 2milion banor e vriten per dit ne franc 70 milion banor jarabi te vritet ndonji ne nje muaj

  Përgjigju
 • Anonimous: 08/08/2020 16:18

  Skinny bi*ch fight like a man jo tu godit me thik nga pas kurrizit ja se do e tregosh veten aty mrena.!

  Përgjigju
 • Elbason i bukur: 08/08/2020 15:52

  Njerz tpabes nelbason si meshkujt si femnat ca bani e bab kshu sbahet kshu hahaha

  Përgjigju
  • fiku: 08/08/2020 17:54

   qashtu osht

 • Deth penalty: 08/08/2020 15:30

  Nevojitet te rikthejme denimin me vdekje

  Përgjigju
 • Dragon: 08/08/2020 15:28

  Nje qurrash buzequmesht, që ben pompa ne shtepi, eshte vrases me pagese. Eshte dhene mesazhi i gabuar 30 vjet rresht, se pasuria vihet pa mund e pa djerse,dhe ja mostrat që ka prodhuar ky sistem.

  Përgjigju
 • Opinioni: 08/08/2020 14:00

  Bobobo ne cfare lloj kolapsi ka renë shoqeria dhe ne vecanti rinia shqiptare. Sa e lire eshte ber jeta dhe sidomos ne nje nga qytetet me te varfra te Shqiperise Te vret tjetri per shuma ordinere 10 € 20€ a ku di un dhe me idene he se do bej pak burg edhe do dal

  Përgjigju
 • Tirona: 08/08/2020 13:38

  BRAVO! Vetem shteti te beje kujdes me gjykaten se po shkaterrojne gjithe punen e policise! JU LUMTE

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni:×

Lajmi i fundit

John

Rusia dhe Kina kundërshtojnë Samitin e Demokracisë si pengesë të modernizmit:Produkt i mentalitetit të Luftës së Ftohtë