Zbardhet autopsia, organizatori i grabitjes në Rinas u vra me një plumb në ballë, por nuk gjendet predha

Admir Murataj është vrarë me një plumb i cili e ka prekur atë në pjesën e kokës në ballë. Është ky rezultati i autopsisë së kryer në institutin e mjekësisë ligjore. ReportTv ka mësuar se autopsia i është dorëzuar grupit hetimor ende pa përcaktuar llojin e armës që i ka marrë jetën kjo për shkak se në trupin e të ndjerit nuk është gjetur predhë.

Ajo ka lënë shenjën hyrëse në pjesën e ballit dhe ka dalë pas koke duke i shkaktuar atij dëmtime të mëdha dhe humbjen e jetës. Murataj u vra gjatë shkëmbimit të zjarrit me policinë në momentin që do të digjte fugonin me të cilin u bë grabitja brenda aeroportit ndërkombëtar të Rinasit.

Admir Murataj një ditë më parë u përcoll për në banesën e fundit me ceremoninë mortore mbajtur në Tropojë, ndërsa hetimet për grabitjen ku përfshihet dhe vdekja e të konsideruarit organizator i grupit janë ende të hapura.

d.ba.//Shqiptarja.com
Komento

Komente

 • preng ndue mark leshi: 13/04/2019 23:24

  kushdo qe ka qelluar mire ka bere nje malok me pak po ky paska qene rilindas i vertete grabites me arme, ka vrare police grek gjynah qe ka lindur ne tropoje te kish qene tironc do e kish bere edvin roma deputet megithate prape i kane mundesite ta c'varosin e ta varosin prape me ceremoni sic bene me ate kokainaxhiun e top chanelit

  Përgjigju
 • Mbase: 13/04/2019 21:25

  Pse duhet ta vrase grupi vet pa djeg furgonin? Provat e lena pas jane shume me te rezikshme se ai vet. Me humbjen e predhes mbyllet historia.

  Përgjigju
 • dudi: 13/04/2019 20:18

  Qen ishte,si qen iku!

  Përgjigju
 • Free: 13/04/2019 18:33

  Polucia nuk e gjeti te vrare nga pjestatet e tjere se oati shkembim zjarri. Plumbi nuk eshte gjetur se hane prd arme ushtarake mbi 9mm kaliber. Ne kte pike i behet buje ktij qe vdiq kurse ata qe jane zhdukur smerret njeri.

  Përgjigju
 • Edi: 13/04/2019 18:26

  Professional

  Përgjigju
 • Edi: 13/04/2019 18:24

  A mer cuna, Profesionista ka.

  Përgjigju
 • Shqiptari: 13/04/2019 17:52

  Po sikur te ket vrar dike tjeter, dhe te thote u vra e te filloj nje jete tjeter? Kshu del jasht kerkimit ceshtja mbyllet. I bene adn apo thjesht familjaret thane eshte ai? Predha ka demtuar fytyren ose edhe bosi mund ta ket hequr qafe dhe zhduket gjithcka

  Përgjigju
 • shiku: 13/04/2019 17:00

  Ose eshte qelluar me snajper te fshehur ne vendin e nderrimit te makinave domethene operacioni gracka, ku futen ne kurth normalisht me nje te infiltruar ne grup dhe snajperisti qe pret i fshehur me kamoflash dhe prej 3 oresh, kjo historia e shkembimit te zjarrit vjen ere sepse ne shkembim zjarri ne distance te qellosh ne balle me kallashnikov sikur nuk shkon, edhe me dylbi ta kishte nuk e ben dot.Ne nje shkembim zjarri suprize nuk ke kohe te pergatitesh sepse nuk e di sa vete jane ose kush qellon dhe gjithmone je ne mbrojtje ose shtrire.

  Përgjigju
  • loshi: 13/04/2019 21:04

   Snajperisti eshte me shtetin o mendje gruri se nuk ja vlen me ty se dukesh nga shqipja qe qenke cope cope,nuk i di keto pune ti se e pi kafen me leket e plakut te klubi lagjes se dhe llotot u mbyllen po ik futja gjumit bej ndonje gje per veten se po te gjeti Shiku ti fut ato qe permende ketu ne goje.

  • sigurimsi: 13/04/2019 20:13

   ua cfare analie ke bere more,po ky snajperisti ku e dinte qe do indiqte policia per te mbuluar veten,hahahahaaaaaa, ne balle mund ta ket mar dhe rastesi ne shkembim zjarri mo koqe kanari

 • Saiqir tahiri: 13/04/2019 16:23

  Bie ere te keqe e gjithe kjo histori.ka diçka qe nuk shkon.

  Përgjigju
 • csi: 13/04/2019 15:40

  Mosgjetja e predhes krijon dhe ide tjera... si psh : te jete qelluar nga shume afer dhe normal qe predha tejkalon koken . 2 mundesi ka ktu , o e ka vra shteti dhe do te fshehi autorsine e policit se jemi ne shqipri hesapi . Ose e kan vrare shoket e tij nga afer !

  Përgjigju
 • Erik: 13/04/2019 14:56

  Bravo, "mosgjetja" e predhes do te thote mospercaktim nga cila arme e policise eshte qitur plumbi, menyra e duhur per te ruajtur policin nga hasmeria e familjes apo shokeve grabites.

  Përgjigju
 • florid: 13/04/2019 14:45

  kte e dinim po kush e vrau cili plum kjo do ishte interesante ahahahahaha

  Përgjigju
  • USA: 13/04/2019 17:45

   DISTANCA QE KAPASUR POLICIA NGA KY GODITJA DUHET TE ISHTE BER ME SNAJPER,GJE TE CILEN POLICIA NE ATE AKSION NUK E KA PASUR ,POR ME QE SGJENDET PLUMBI AI ESHTE QELLUAR NGA AFER NGA SHOKET E VET,MBASI NE RASTE TE TILLA TE GJITH JA KAN ME TE FUTUR NJERI TJERIT