Zbardhet debati në Kryesinë e PD/ Açka përplaset me deputetët: Po ikin palaçot! I kthehet Korreshi: Si nuk të vjen turp ty moj?!

Zbardhet debati në Kryesinë e PD/ Açka përplaset me deputetët: Po ikin palaçot! I kthehet Korreshi: Si nuk të vjen turp ty moj?!

Mbledhja e Kryesisë së Partisë Demokratike është shoqëruar me debate dhe përplasje të shumta ditën e djeshme. Teksa një grup deputetësh do largoheshin nga mbledhja, pasi nuk po dëgjoheshin, deputetja Flutura Açka i ka quajtur ata palaço. Ndërkohë që i menjëhershëm ka qenë edhe reagimi i Saimir Korreshit, i cili e ka pyetur se si nuk i vjen turp.

Flutura Açka: Ja u çuan dhe ikën këta palaçot.

Korreshi: Po si flet kështu, si nuk të vjen turp ty moj?!


Lajmi kryesor:

10 orë debat! Mes tensionesh hapet gara për kreun e PD! Bardhi e deputetët braktisin mbledhjen, 2 dorëheqje brenda kryesisë! Tabaku dorëhiqet nga posti i nënkryetares


SI.E./G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që SHBA e jo më BE të ndërmjetësojë dialogun Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Gërdeci/ Shtyhet më 3 tetor gjyqi ndaj Fatmir Mediut! Shkak avokatët e familjarëve të viktimave, duan të njihen me listën e dëshmitarëve të dorëzuar nga mbrojtja e ish-ministrit

Gërdeci/ Shtyhet më 3 tetor gjyqi ndaj Fatmir Mediut! Shkak avokatët e familjarëve të viktimave, duan të njihen me listën e dëshmitarëve të dorëzuar nga mbrojtja e ish-ministrit