Zbulohet kënga zyrtare e Botërorit të Katarit, bashkëpunim mes tre artistëve

Zbulohet kënga zyrtare e Botërorit të Katarit, bashkëpunim mes tre artistëve

Kënga e Botërorit 2022 në Katar është zbuluar. FIFA ka publikuar në faqen zyrtare “Hayya Hayya”, e cila përkthehet “më mirë së bashku”.

“Hayya Hayya” do të prezantohet edhe në shortin e fazës së grupeve, i cili do të zhvillohet ditës e sotme dhe vjen si një projekt në bashkëpunim i tre artistëve Trinidad Cardona, Davido dhe Aisha.

Kënga është një bashkim i rrymave “R&B” dhe “rege”, dhe pritet me kureshtje të shihet sesi publiku do të reagoj pas saj dhe nëse do të arrij të ketë suksesin e këngëve që kanë shoqëruar botërorët e kaluar.

 

Ne.k./J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Besoni se Greqia do pranojë hapjen e grupkapitujve të parë Shqipëri-BE?×

Lajmi i fundit

Akuzat për SPAK, ambasadori amerikan i prerë: SHBA nuk i përgjigjet Berishës, ai është non grata! Pandëshkueshmërisë po i vjen fundi

Akuzat për SPAK, ambasadori amerikan i prerë: SHBA nuk i përgjigjet Berishës, ai është non grata! Pandëshkueshmërisë po i vjen fundi