Zbulohet performanca e Elvana Gjatës për 'Festivalin e Këngës në RTSH'

Zbulohet performanca e Elvana Gjatës për 'Festivalin e Këngës në RTSH'

Elvana me balerinët

Festivali i Këngës në RTSH po afron dhe këngëtarët që do të marrin pjesë janë drejt përfundimit të provave të tyre.

Këngëtarja shqiptare Elvana Gjata ka bërë shumë  bujë për pjesmarrjen e saj me këngën “Me tana”.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, aktori i njohur Eni Shehu ka ndarë me fansat një moment të provave, ku Elvana  shfaqet e veshur me të zeza duke kërcyer me shaminë e kuqe në akademinë e Albi Nakos.

Nga videoja kuptojmë se performanca e saj do të jetë një kërcim me elemente popullore të ndërthurura me modernen.

Gjithashtu këngëtarja ka postuar një video gjatë provave në skenën e RTSH-së ku do të zhvillohet festivali më i rëndësishëm, ku zgjidhet kënga përfaqësusese për në Eurovizion.

Elvana gjatë provave

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • O tej: 17/12/2019 17:26

  Na mbyten ....

  Përgjigju
  • Xxxx: 17/12/2019 17:40

   Baxhellat

 • Sondazhi i ditës:

  Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Në Tiranë festojnë eleminimin e Serbisë nga Botërori

VIDEO/ Në Tiranë festojnë eleminimin e Serbisë nga Botërori