Zelensky i frikësuar: Dua të shkoj në Bruksel, por ka rreziqe të mëdha

Zelensky i frikësuar: Dua të shkoj në Bruksel, por ka rreziqe të mëdha

1675441000_Screenshot2.jpg

Presidenti ukrainas, Zelensky ka folur për vizitën e tij në Bruksek dhe thotë se është shumë i rrezikshëm një udhëtim i tillë, por jo i padëshiruar. 


"Unë me të vërtetë dua të shkoj" në Bruksel për një vizitë, por ka rreziqe shumë të rëndësishme, Charles (Michel ed) e di këtë sepse ne kemi folur për të shumë herë, sepse Rusia dëshiron të përpiqet të hakmerret" prandaj ka shumë rreziqe të konsiderueshme për udhëtimin tim eventual jashtë vendit", kështu tha presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky , duke iu përgjigjur  pyetjes së  fundit në konferencën e përbashkët për shtyp me presidentin e Këshillit Evropian Charles Michel dhe me presidenten e Komisionit të BE-së Ursula von der Leyen


Lajmi kryesor:

Mbahet në Kiev samiti BE-Ukrainë, Michel: E ardhmja juaj është në union! Zelensky: Nisni negociatat e anëtarësimit këtë vit


F.D/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Po transportonte cigare kontrabandë për t’i shitur në dyqanin e tij, arrestohet 36-vjeçari në Devoll

Po transportonte cigare kontrabandë për t’i shitur në dyqanin e tij, arrestohet 36-vjeçari në Devoll