Zelensky: Javët e ardhshme janë të vështira

Zelensky: Javët e ardhshme janë të vështira

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky në videon e tij më të fundit  të publikuar në Telegram foli rreth situatës së rëndë në Donbass, Bakhmut, Popasna dhe Severodonetsk, zona në të cilat forcat ruse kanë intensifikuar dhe më shumë sulmet.

“Javët e ardhshme të luftës do të jenë të vështira. Dhe ne duhet të jemi të vetëdijshëm për këtë, por nuk kemi alternativë veçse të luftojmë dhe të fitojmë, të çlirojmë tokën dhe popullin tonë”, tha Zelensky.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/Zelensky: Rikthimi i Krimesë do të kushtont qindra, mijëra vdekje! Burg përjetë për ushtarin e parë rus që kreu krime lufte


S.C/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Kur do të martohesh? Monika Lubonja përgjigjet: Princi nuk më erdhi, tani pres po pres mbretin

Kur do të martohesh? Monika Lubonja përgjigjet: Princi nuk më erdhi, tani pres po pres mbretin