Zelensky: Putin është ‘askushi’, nuk jam i interesuar të takohem me të për bisedimet e paqes

Zelensky: Putin është ‘askushi’, nuk jam i interesuar të takohem me të për bisedimet e paqes

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky tha në një intervistë për Sky News se ai nuk wshtw i interesuar të takohej me Vladimir Putin për bisedimet e paqes. 

“Presidenti rus është askush, jeton në një flluskë informacioni dhe nuk e di se çfarë po ndodh në fushën e betejës. Takimi me Putinin nuk është interesant pwr mua. Për shkak se ne patëm një takim me të në Formatin e Normandisë, ishte para pushtimit: e pashë të thoshte një gjë dhe më pas bëri një tjetër," shpjegoi Zelensky.

Ai tha se nuk e kuptonte kush i merrte vendimet nw Rusi duke qenw se veprohet ndryshe nga çfarw deklaron Vladimir Putin.


Lajmi kryesor:

Rusia sulm me raketa hipersonike në Kinzhal, 11 viktima në Ukrainë! Tanket Leopard 2 në Kiev në fund të marsit! Moska: Perëndimi i përfshirë në luftë


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Zhgënjen Kosova përballë skuadrës modeste, Zvicra me pikë të plota, Skocia ‘gjunjëzon’ spanjollët

Euro 2024/ Zhgënjen Kosova përballë skuadrës modeste, Zvicra me pikë të plota, Skocia ‘gjunjëzon’ spanjollët