Zelensky: Situata në Donbass është jashtëzakonisht e vështirë

Zelensky: Situata në Donbass është jashtëzakonisht e vështirë

1653139700_Capture.JPG.

Në video-mesazhin e tij gjatë natës, presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka thënë se situata në Donbass është shumë e vështirë.

“Ushtria ruse po përpiqet të përparojë në Slovyansk dhe Severodonetsk, por forcat e armatosura ukrainase po zmbrapsin ofensivën. Çdo ditë që mbrojtësit tanë kontribuojnë duke parandaluar sulmet për të sjellën ditën e shumëpritur për të cilën luftojmë, atë të fitores”, tha Zelensky.


Lajmi kryesor:

Lufta/Franca: Do duhen 15-20 vjet që Ukraina të anëtarësohet në BE! Zelensky: Rusët po vjedhin grurin tonë, na ndihmoni të zhbllokojmë portet! Kryenegociatori rus: Moska gati për të vazhduar negociatat


A.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Në 27 mars përballet me Shqipërinë, Polonia 'bie' në Çeki, mposhtet me rezultatin bindës nga vendasit

Në 27 mars përballet me Shqipërinë, Polonia 'bie' në Çeki, mposhtet me rezultatin bindës nga vendasit