‘Zero për një krim me 26 të vrarë’, Braçe revoltohet ndaj gazetave: Nuk kanë pranuar krimet e udhëheqësve! Kush i poqi të gjallë ata në Gërdec?

‘Zero për një krim me 26 të vrarë’, Braçe revoltohet ndaj gazetave: Nuk kanë pranuar krimet e udhëheqësve! Kush i poqi të gjallë ata në Gërdec?

Fatmir Mediu dhe Erion Braçe

“Zero, zero, zero për një krim me 26 të vrarë” shkruan zëvendëskryeministri Erion Braçe, i cili është i revoltuar nga titujt e disa gazetave që sipas tij nuk kanë pranuar vrasjet e udhëheqësve në popull.

Përmes rreshtave në rrjetin e tij social Facebook, Braco pyet “Kush i vrau e i poqi të gjallë 26 shqiptarë në Gërdec?!”.

Ky reagim i ashpër i zëvendëskryeministrit vjen pasi, GJKKO refuzoi kërkesën e SPAK për të rihapur hetimet për Fatmir Mediun, i cili në kohën kur shpërtheu Gërdeci ka qenë ministër i mbrojtjes.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Edmond: 28/07/2021 12:32

  Serjozisht e ke , nr 2 i qeverise je , te sygjeroj dhe te siguroj qe mbidh prova dhe ankohu vetem te Berisha , dhe te jesh i sigurte qe Mediu do jet prapa hekurave . Ateher do te mbushet mendja ty me kompanine tende .

  Përgjigju
  • andon: 28/07/2021 16:04

   hhhahahahha i bje te jet Zv/Kryeminiatri dixhital

 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të ketë një Paketë të dytë të Rezistencës Sociale?×

Lajmi i fundit

John

Qytetarët në Maqedoninë e Veriut në protestë, kundër propozimit francez për integrimin në BE: Ultimatum? Jo faleminderit