‘Zero për një krim me 26 të vrarë’, Braçe revoltohet ndaj gazetave: Nuk kanë pranuar krimet e udhëheqësve! Kush i poqi të gjallë ata në Gërdec?

Fatmir Mediu dhe Erion Braçe

“Zero, zero, zero për një krim me 26 të vrarë” shkruan zëvendëskryeministri Erion Braçe, i cili është i revoltuar nga titujt e disa gazetave që sipas tij nuk kanë pranuar vrasjet e udhëheqësve në popull.

Përmes rreshtave në rrjetin e tij social Facebook, Braco pyet “Kush i vrau e i poqi të gjallë 26 shqiptarë në Gërdec?!”.

Ky reagim i ashpër i zëvendëskryeministrit vjen pasi, GJKKO refuzoi kërkesën e SPAK për të rihapur hetimet për Fatmir Mediun, i cili në kohën kur shpërtheu Gërdeci ka qenë ministër i mbrojtjes.

J.GJ./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se do të zbatohet kodi etik nga ministrat e kabinetit Rama 3?

Komento

Komente

 • Edmond: 28/07/2021 12:32

  Serjozisht e ke , nr 2 i qeverise je , te sygjeroj dhe te siguroj qe mbidh prova dhe ankohu vetem te Berisha , dhe te jesh i sigurte qe Mediu do jet prapa hekurave . Ateher do te mbushet mendja ty me kompanine tende .

  Përgjigju
  • andon: 28/07/2021 16:04

   hhhahahahha i bje te jet Zv/Kryeminiatri dixhital×

Lajmi i fundit

John

Pakti ‘Aukus’ i 3 fuqive më të mëdha globale nuk mirëpritet në botë dhe as në opinion publik