Zëvendëskryeministrja e Ukrainës: Ne jemi gati të negociojmë, por Putin dëshiron të shkatërrojë qeverinë tonë

Zëvendëskryeministrja e Ukrainës: Ne jemi gati të negociojmë, por Putin dëshiron të shkatërrojë qeverinë tonë

1652475242_ukraine.jpg

‘Ne jemi gati për negociata, por Putini jo vetëm që dëshiron territoret tona, por gjithashtu dëshiron të shkatërrojë qeverinë e Ukrainës, kështu që ne nuk kemi zgjidhje tjetër veçse të luftojmë deri në fund. Përpara se të hyjmë në negociata, rusët duhet të tërhiqen nga territoret tona, duke i lënë ato siç kanë qenë para 24 shkurtit’.

Kështu tha zëvendëskryeministrja ukrainase Irina Vereshchuk, e ftuar e Lilli Gruber në Otto e mezzo në La7.


Lajmi kryesor:

Erdogan kundër Finlandës dhe Suedisë në NATO! Pentagoni i kërkon Moskës armëpushim! Inteligjenca e Kievit: Putini i sëmurë rëndë, grusht shteti në Rusi


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Osmani mirëpret thirrjen e ShBA-së ndaj Serbisë për të tërhequr trupat ushtarake rrotull kufirit

Osmani mirëpret thirrjen e ShBA-së ndaj Serbisë për të tërhequr trupat ushtarake rrotull kufirit