Zgjedhje të parakohshme? Murrizi: I gatshëm që nesër, por duhen lista të hapura

1575559808_murrizi433.jpg
Deputeti i Kuvendit të Shqipërisë, Myslym Murrizi i pyetur nëse do të ketë së shpejti një marrëveshje politike dhe për zgjedhje të parakohshme është shprehur se nëse bëhen ndryshimet në Reformën Zgjedhore, është i gatshëm që të hyjë në zgjedhje që nesër.

Minga: Si e shpjegoni, gjuhën e Ramës, ku sot tha për opozitën në Kuvend "Rrini mirë edhe pak kohë sa jeni këtu mos u konsumoni edhe pak kohë" Mund të ketë marrëveshje zgjedhje të parakohshme?

Murrizi: "Ishalla bëhen. Po ka këllqe, edhe fytyrë, hajde bëjmë ndryshimet në reformën Zgjedhore dhe të hyjmë në zgjedhje që nesër. Hapim listat që ti zgjedhin qytetarët. Do të fëlliqen. Të shikojmë sa e vlerësojnë. Me të puthmen e qenëve dhe shoën me shkopin magjik. Po që se është kaq burrë, hapim listat." tha Murrizi.


Lajmi kryesor:

Zgjedhja Prokuror i Përgjithshëm i Olsian Çelajt, Murrizi në '45 Minuta': Sot veproi ligji i ri, ka përgjegjësi të madhe


  • Sondazhi i ditës:

    A po e menaxhon siç duhet qeveria pandeminë e COVID-19?×

Lajmi i fundit

John

Avokati i Ylli Ndroqit ankimon vendimin e sekuestros së pasurive! Qafa: Nuk ka qenë i arrestuar në 2015 në Itali, pasuritë janë me burime të ligjshme (VIDEO)