Zgjedhjet brenda PS, Balla: Ja si po zhvillohen, jo si vitet e shkuara

"Zgjedhjet tona të brendshme nuk po i ngjajnë zgjedhjeve të viteve të shkuara, por një procesi hapje shumë reale të Partisë Socialiste në të gjitha nivelet tona të organizimit e në të gjitha nivelet e administrimit të punëve të këtij vendi ndaj njerëzve të zotë, të gatshëm të japin kontributin e tyre për Shqipërinë." kjo ka qenë deklarata e kreut të Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla për zgjedhjet që po organizohen brenda Partisë Socialiste.

Ndër të tjera Balla ka thënë se zgjedhjet e brendshme në këtë parti  tha se zgjedhjet po zhvillohen në formën e debatit në çdo organizatë.

Reagimi i plotë i Ballës:

"Zgjedhjet e brendshme në Partinë Socialiste po zhvillohen në formën e një debati konstruktiv në çdo organizatë. Debat me simpatizantët dhe me çdo qytetar që dëshiron të marrë pjesë në bashkëbisedim, pavarësisht bindjeve të veta dhe përkatësisë së vet, debat në çdo lagje, në çdo fshat në çdo njësi administrative dhe bashki. Zgjedhjet tona të brendshme nuk po i ngjajnë zgjedhjeve të viteve të shkuara, por një procesi hapje shumë reale të Partisë Socialiste në të gjitha nivelet tona të organizimit e në të gjitha nivelet e administrimit të punëve të këtij vendi ndaj njerëzve të zotë, të gatshëm të japin kontributin e tyre për Shqipërinë”, tha Balla

  • Sondazhi i ditës:

    Një ditë afat për reformën zgjedhore, a mendoni se palët politike do vendosin në favor të qytetarëve?

Komento

Komente

  • yyy: 21/09/2019 10:22

    Na shpjego si do zgjidhet sekretari i pare i partise se socialisteve, me konkurrim, vetem me nje kandidat apo me emerim nga vete sekratari i pare ? apo do vazhdoje ky qe eshte me mandat 15 vjecar deri sa te dale ne penxion ?

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Faqja e njohur turistike e jahteve: Shkoni në Shqipëri këtë verë!