Zgjedhjet në LSI/ Voton Monika Kryemadhi: Ky proces mesazh për politikën shqiptare, pjesëmarrje e jashtëzakonshme

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi votoi në zgjedhjet që po zhvillohen sot brenda forcës së saj politike. Pas votimit Kryemadhi foli për mediat dhe deklaroi se është e emocionuar për këtë proces risi në politikën shqiptare dhe pjesëmarrjen e madhe deri më tani

"Unë sot garoj për tu rikonfirmuar. Por po pres me padurim të gjithë strukturat drejtuese që do të dalin nga ky proces, që do drejtojnë LSI në këtë mision kombëtar, për ti dhënë shqiptarëve, mundësi, punësim, arsim cilësor, rritje të standardit të jetës.

Do të kisha një përgëzim për të gjithë stafin e të rinjve tanë në këtë proces risi. Janë pushtuar zyrat e LSI me një pjesëmarrje jashtëzakonisht të madhe. Fitorja e LSI me 25 prill do të jetë e jashtëzakonshme.

Të realizosh zgjedhje të lira dhe të ndershme nuk do të thotë gjë tjetër veçse të duash vendin tonë.  Rinia shqiptare është zemra dhe fuqia e kombit", tha ajo.


Lajmi kryesor:

Zgjedhjet në LSI, Caka: Votuan 80.7 % e anëtarësisë, 28285 fizikisht, mbi 16128 online! Kryemadhi, për herë të parë me maskë: Ma mblodhi partia, jo dikush tjetër


K.T./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket e drejtë që studentët e pavaksinuar të frekuentojnë auditorët duke rrezikuar shëndetin e të tjerëve?×

Lajmi i fundit

John

Koreja e Veriut lëshon raketë në ujërat pranë Japonisë